„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtą pergalę iš eilės pasiekė Utenos „Juventus“ (4/1) komanda, kuri svečiuose 97:88 (23:26, 22:20, 22:13, 30:29) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ (2/3) iššūkiu.

„Neptūnas“ rungtynių pradžioje bandė kontroliuoti situaciją, tačiau kontrolę prarado greitai. 12:0 – tokiu spurtu „Juventus“ pradėjo antrą ketvirtį, aktyviausias čia buvo Mindaugas Kupšas, tad pavyko persverti rezultatą – 35:26. Dabar jau iniciatyva buvo svečių rankose ir Žygimantas Skučas leido jos neprarasti.

Vis tik dviženklį skirtumą (33:44) „Neptūnas“ ėmė tirpdyti. Devyni taškai be atsako intrigą padidino iki maksimalios (42:44), o prieš pat ilgąją pertrauką priekyje jau buvo klaipėdiečiai – 46:45.

Antroji susitikimo dalis nusimatė įdomi, tačiau tokia nebuvo. Uteniškiams pavyko įgauti pranašumą, tačiau jis buvo trapus – 60:55. Vis tik vėliau Vytauto Šulskio dėka pavyko vėl pirmauti dviženkliu atotrūkiu (69:59), tad situacija „Neptūnui“ komplikavosi. Jamelas Artisas artino „Juventus“ prie pergalės, o susitikimą galiausiai pavyko baigti ramiai ir užtikrintai.

Utenos komandoje labai svarbūs buvo aukštaūgiai. 20 taškų pasižymėjo M.Kupšas, rodęs ir gerą taiklumą – 8 iš 10 dvitaškių ir 4 iš 4 baudų metimų, o Julius Jucikas pridėjo 17 taškų per 15 minučių.

11 taškų buvo Igno Vaitkaus sąskaitoje, po 10 – Bryanto Crawfordo, Ž.Skučo ir V.Šulskio.

„Neptūnui“ 17 taškų surinko Evaldas Šaulys, 15 – Giedrius Stankevičius (3/4 trit.), 11 – Benas Griciūnas, po 10 – Martynas Mažeika ir Aidas Einikis (11 min.).

Tadas Pažėra buvo per du žingsnius nuo dvigubo dublio – 9 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai jo sąskaitoje.

Utenos komanda šį sezoną lieka pralaimėjusi tik vienai ekipai – Vilniaus „Rytui“.

„Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius akcentavo taisytinus dalykus.

„Varžovai nusipelnė pergalės, sėkmingai išnaudojo mūsų klaidas puolime, o mums reikia dirbti su žaidimo skaitymu. Nepavyko sustabdyti „Juventus“ aukštaūgių, nes iš silpnosios pusės neatėjome į pagalbą, o to, kad jie daug laužtų 1 prieš 1, nebuvo“, – sakė „Neptūno“ strategas.

„Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas rado kuo pasidžiaugti šiame mače.

„Turėjome dvi skirtingas puses. Pirmoje pusėje buvome pabėgę 10 taškų, bet nebuvome susifokusavę į jų metikus – „Neptūnas“ pataikė 7 tritaškius, metė iš savo derinio. Turėjome rūpesčių. Truputėlį metikus išgaudėme antroje pusėje, tad nutraukėme jų pranašumą. Antroje pusėje susitvarkėme gynybos dėka“, – džiaugėsi jis.

Galerija: Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ [2020-10-14]