Pralaimėjimų seriją nutraukusi „Dzūkija“ dramatiškai apgynė namų tvirtovę

2020-11-07

Alytus džiaugiasi antrąja pergale šiame „Betsafe-LKL“ sezone. Keturis pralaimėjimus iš eilės už nugaros palikusi Alytaus „Dzūkija“ (2/6) namuose 80:74 (14:16, 25:22, 22:20, 19:16) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5/3).

Šeimininkai pergalėmis pasivijo 8-oje pozicijoje esantį Klaipėdos „Neptūną“, tačiau yra sužaidę dvejomis rungtynėmis daugiau. „Nevėžis-Optibet“ rikiuojasi 4-as.

Universaliai sužaidė veteranas Artūras Jomantas. Puolėjas pelnė 7 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Šeimininkų gretose debiutavo „centras“ Giedrius Staniulis. 29-erių kaunietis pelnė 15 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

Baudos aikštelėje „Dzūkija“ pelnė 44 taškus.

„Nevėžį-Optibet“ į priekį tempė Vaidas Kariniauskas. Jis pelnė 22 taškus ir surinko 23 naudingumo balus.

Abi ekipos stokojo sėkmingos toliašaudės artilerijos. Šeimininkai realizavo 6 (24 proc.), o svečiai 7 (23 proc.) tolimus metimus.

Kova ir solidi gynyba. Šie žodžiai apibūdina įvykius nuo pirmojo švilpuko. Mažai taškų pelnančios komandos gainiojosi viena kitą, tiesa, „Nevėžis-Optibet“ laikė nežymų pranašumą (14:16).

Antrajame kėlinyje dzūkams itin pagelbėjo naujokas Giedrius Staniulis. Vidurio puolėjas sėkmingai tvarkėsi po krepšiu ir leido alytiškiams įgyti minimalų pranašumą (39:38).

Po pertraukos aikštėje pagyvėjo puolimas, tačiau nei viena ekipa nesugebėjo įgyti ženklesnio pranašumo – 61:58 priekyje liko šeimininkai.

Ketvirtajame kėlinyje dzūkai rado papildomų ginklų. Į žaidimą sėkmingai įsijungė Simas Jasaitis, Kristupas Žemaitis, o alytiškiai įgijo dviženklį pranašumą. Panagiotis Kalaitzakis svarbiu metu suteikė vilties kėdainiškiams (73:69).

Vaido Kariniausko du taškai su pražanga likus minutei stipriai padidino intrigą (75:74). Simo Jasaičio dvitaškis sukūrė dzūkams itin svarbų pranašumą (77:74), o kitoje atakoje apsigynę šeimininkai nebeklydo ir triumfavo.

„Mums ši pergalė reiškia labai daug. Ilgai dirbome, kad tai pasiektume. Ypač psichologiškai tai mums buvo kertinės rungtynės“, – kalbėjo dzūkų vyr. treneris Nikola Vasiljevas.

„Noriu pasveikinti Alytaus komandą su pergale. Mano nuomone, jie žaidė geresnį krepšinį. Mes tikrai nebuvome verti pergalės. Negebėjome pajusti ritmo puolime“, – reziumavo kėdainiškių strategas Marius Kiltinavičius.

„Dzūkija“: K. Žemaitis 20 (8/17 met.), G. Staniulis 15, S. Jasaitis 9 (9 atk. kam.), A. Jomantas 7 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 16 naud. bal.) taškai.

„Nevėžis-Optibet“: V. Kariniauskas 22 (9/17 met., 5 atk. kam.), P. Kalaitzakis 16 (6 atk. kam.), Domantas Vilys 11 (2/13 met.) taškų.