„Šiauliai“ išnešė sveiką kailį iš pirmojo Citadele KMT etapo
LKL / BNS nuotr.

2020-12-01

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmąjį etapą sensacinga nesėkme pradėję „Šiaulių“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir prasimušti tolyn.

Namuose žaidę Antano Sireikos auklėtiniai 79:65 (22:19, 21:16, 18:16, 18:14) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ ir tęs kovą Citadele KMT turnyre.

Šios poros nugalėtojai antrajame etape susirungs su Alytaus „Dzūkija“. Dėl praėjusio sezono rezultatų pirmosios rungtynės bus žaidžiamos gruodžio 11 dieną Alytuje, o atsakomasis mačas po trijų dienų (gruodžio 14 d.) vyks Šiauliuose.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė puolėjas Gediminas Orelikas. Jo sąskaitoje – 19 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai. Lietuviui puikiai talkino Arminas Urbutis (16 tšk.) ir Andy Van Vlietas (13 tšk.).

Svečių komandoje geru žaidimu pasižymėjo Dovydas Romančenko, pelnęs 14 taškų ir surinkęs 19 naudingumo balų. Pagrindiniais šio žaidėjo pagalbininkais buvo Nojus Mineikis bei Gediminas Leščiauskas (po 9 tšk.).

Klaipėdiečiai buvo nusiteikę kovingai, o tai atsispindėjo ir statistikos protokole, kur jie užtikrintai pirmavo atkovotų kamuolių grafoje – 43:31. Visgi jauniesiems uostamiesčio talentams koją pakišo 18 padarytų klaidų. Savo ruožtu šiauliečiai kamuolį brangino labiau – padarė 8 klaidas.

Prieš atsakomąsias rungtynes 5 taškų pranašumą savo rankose turėjo jaunieji klaipėdiečiai, tačiau rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie įpusėjus kėliniui pirmavo 13:6. Vis tik klaipėdiečiai iki nuskambant pirmojo kėlinio sirenai sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 19:22.

Antrajame ketvirtyje prabėgus beveik penkioms minutėms, „Neptūnas-Akvaservis“ persvėrė rezultatą 29:27, tačiau tada „Šiauliai“ išnaudojo jaunesnių priešininkų klaidas ir, vedami G. Oreliko, susikrovė dviženklę persvarą (41:31). Ilsėtis į rūbines ekipos išėjo švieslentei rodant namų komandos pranašumą – 43:35.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, o „Šiaulių“ pranašumas šokinėjo ties būtinąja 5 taškų riba. Po N. Mineikio tritaškio ekipas skyrė vos du taškai, tačiau tuomet šiauliečiai surengė spurtą 12:4 ir grįžo į saugią zoną – 61:51.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo susikaupę, tačiau jaunieji klaipėdiečiai neleido varžovams pernelyg nutolti (73:62). Vis tik labiau patyrę A. Sireikos auklėtiniai rungtynių pabaigoje atrodė užtikrintesni ir triumfavo 79:65 (serijoje +9).

„Šiauliai“: G. Orelikas 19 (8 atk. kam., 25 naud. bal.), A. Urbutis 16, A. Van Vliet 13 (21 naud. bal.), M. Varnas 10.

„Neptūnas-Akvaservis“: D. Romančenko 14, N. Mineikis 9 (13 atk. kam.) ir G. Lesčiauskas po 9, M. Vaitkus, G. Mažeika ir A. Sidarevičius po 8.