Kėdainiuose siautėjęs „Žalgiris“ pasiekė didžiausią šio sezono „Betsafe-LKL“ pergalę

2021-02-06

Kauno „Žalgirio“ (14/2) komandą šią savaitę ilsėjosi nuo Eurolygos kovų ir visą energiją išliejo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) išvykos mače, kur 108:53 (26:7, 32:16, 23:11, 27:19) dominavo prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (6/14).

Žalgiriečiams nepadėjo koronavirusu sergantis Lukas Lekavičius ir dėl kontakto izoliacijoje esantis Steve’as Vasturia.

Pergalė 55 taškų skirtumu – didžiausia šio sezono „Betsafe-LKL“.

Kauno ir Kėdainių ekipos „Betsafe-LKL“ susitiko antrą mačą iš eilės – praėjusį žalgiriečiai laimėjo 78:47.

Nuo pat mačo pradžios kauniečiai ėmė dominuoti ir varė į nokdauną varžovus, o Nigelas Hayesas jau per pirmą rungtynių dalį spėjo surinkti 17 taškų – 58:23.

Per didžiąją pertrauką šeimininkai išvadų nepadarė – iškart praleido „Žalgirio“ puolėjų tris metimus ir pirmuosius taškus pelnė praėjus pusketvirtos minutės – 26:64. Skirtumas tarp komandų stipriai augo, o „Nevėžio-Optibet“ puolimas buvo absoliučiai bevaisis, tad paskutinė rungtynių atkarpa buvo tik formalumas.

Progą pasireikšti gavo po koronaviruso grįžęs Marekas Blaževičius, kuris per 15 minučių pelnė 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 16 naudingumo balų. Jam tai rezultatyviausias ir efektyviausias sezono pasirodymas.

19 taškų pelnęs ir 22 naudingumo balus surinkęs N.Hayesas gerino šiuos individualius karjeros rodiklius „Betsafe-LKL“.

Mantas Rubštavičius gerai išnaudojo 8 minutes, per kurias įmetė 5 taškus ir surinko 7 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 19 (3/4 trit.), Marekas Blaževičius 14 (10 atk. kam.), Joffrey Lauvergne’as 12 (5 atk. kam.), Thomasas Walkupas (7 rez. perd., 3/4 trit.), Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.)  ir Karolis Lukošiūnas (3/4 trit.) – po 9, Marius Grigonis 8 (9 rez. perd.).

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas ir E.J.Montgomery (7 atk. kam.) – po 10, Julius Kazakauskas (12 atk. kam.) ir Panagiotis Kalaitzakis – po 9, Arielis Hukporti 5 (1/6 baud., 8 atk. kam.).

„Nevėžio-Optibet“ strategas Davidas Gale’as pripažino, kad jo komanda nepadarė to, ką galėjo.

„Sunku žaisti, kai turi vieną gynėją, kuris gali valdyti kamuolį, sunku suderinti puolimą. Žengėme žingsnį priekį ir vėl du atgal. Praeitame mače parodėme geresnę gynybą, šįkart rodėme prastesnę energiją. „Žalgiris“ – aukšto lygio Eurolygos komanda, o mes – dar jauni. Negalime tokių mačų tik pralaimėti – turime semtis iš jų patirties“, – sakė D.Gale’as.

„Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris džiaugiasi, kad šansų gavo jaunimas.

„Labiausiai koncentravomės į tai, kad žaistume solidžiai abejose aikštės pusėse. Turime išlaikyti aukštą koncentraciją visų rungtynių metu. Taip pat norėjome kontroliuoti minutes, rasti jų tiems, kuriems reikalingas tobulėjimas“, – kalbėjo jis.