Citadele KMT čempionų titulą apgynė „Žalgirio“ krepšininkai

2021-02-14

Didesnio pasipriešinimo nesulaukęs Kauno „Žalgiris“ vežasi namo pirmąjį sezono trofėjų. Kauniečiai apgynė Citadele – Karaliaus Mindaugo taurės turnyro čempionų titulą.

Panevėžyje vykusio finalo ketverto lemiamose rungtynėse „Žalgirio“ ekipa 76:69 (19:8, 18:20, 21:13, 18:28) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

„Manau, kad atlikome gerą darbą gynyboje, o nuo to prasideda puolimas. Buvau patenktintas, kaip žaidėjai išklausė mane mūsų pokalbyje ryte, nes tokiuose turnyruose tai padaryti kartais būna sunku“, – pagrindinę pergalės priežastį išskyrė treneris Martinas Schilleris.

„Nežaidėme savo geriausių rungtynių. Gaila, nes pralaimėjome rungtynes padarydami 9 klaidas pirmajame kėlinyje ir nedarydami dalykų, kuriuos buvome susitarę daryti. Jei žinočiau, kodėl taip nutiko, taip nebūtų nutikę. Mūsų klaidos buvo darželinukų lygio“, – apie pralaimėjimą kalbėjo Nenadas Čanakas.

Į pergalę finale kauniečius vedė Thomasas Walkupas, kuris per 32 minutes pelnė 18 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Pamatus pergalei Martino Schillerio kariauna padėjo jau pirmosiomis minutėmis, kai įgijo ankstyvą dviženklį pranašumą 15:4.

Po pertraukos „Lietkabeliui“ pavyko trumpam priartėti 30:37, tačiau didesnės intrigos Nenado Čanako auklėtiniai nesukūrė.

Solidžiai gynyboje žaidę žalgiriečiai trečiojo kėlinio pabaigoje spurtavo 9:0 bei prieš lemiamas 10 minučių atitrūko 58:41.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečių padėtis tapo beviltiška. Dominavęs „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą 68:46 ir užsitikrino pergalę.

Čempionai už pergalę finale gavo ne tik taurę, bet ir 40 tūkst. eurų čekį. Antrosios vietos laimėtojams atiteko 25 tūkst. eurų.

Citadele KMT finalo ketverto MVP apdovanojimą atsiėmė čempionų titulą apgynusio „Žalgirio“ vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne'as.

Asmeninį įvertinimą prancūzui padėjo užsidirbti žvėriškas pusfinalio su Klaipėdos „Neptūnu“ mačas, pažymėtas dvigubu dubliu – 28 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balai. Finalinėse rungtynėse prieš Panevėžio „Lietkabelį“ jis surinko 11 taškų, sugriebė 4 atšokusius kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Iki šiol „Žalgiriui“ triumfuojant Citadele KMT finalo ketverte MVP laurus susižerdavo tik vienas žaidėjas – Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18 (8 rez. perd.), Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne‘as 11.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (9 atk. kam.).