Trečiajame kėlinyje įsibėgėjęs „Žalgiris“ dar kartą parbloškė „Šiaulius“

2021-03-14

„Šiauliai“ (6-18) du kėlinius kibo Kauno „Žalgiriui“ (19-2) į atlapus, tačiau antrąją šių komandų tarpusavio dvikovą šią savaitę vėl laimėjo daugkartiniai Lietuvos čempionai.

Po pertraukos aukštesnio lygio gynybą varžovams pasiūlę Martino Schillerio auklėtiniai namuose Antano Sireikos kariauną nugalėjo 96:60 (18:16, 19:20, 31:14, 28:10).

Pirmoje susitikimo pusėje komandos žaidė taškas į tašką, todėl ilsėtis „Žalgiris“ išėjo turint minimalų pranašumą 37:36. Vis dėlto trečiajame ketvirtyje „Šiauliai“ subyrėjo.

Mariaus Grigonio vedama Kauno ekipa surengė spurtą 16:3 bei atsiplėšė 63:45. Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas, kurio metu žalgiriečiai persvarą padidino dar labiau.

Į priekį „Žalgirį“ vedęs M. Grigonis per 20 minučių pelnė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Šį kartą „Žalgiris“ vertėsi ne tik be traumuotų Artūro Milaknio bei Patricio Garino, bet ir be Joffrey Lauvergne, kuris akistatoje su Stambulo „Anadolu Efes“ patyrė dubens traumą.

Likę be J. Lauvergne, žalgiriečiai vis tiek dominavo baudos aikštelėje. Prancūzą sėkmingai pavadavusių Martino Gebeno ir Mareko Blaževičiaus dėka „Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 45:27.

„Žalgirio“ gretose ant parketo pasirodė 11 krepšininkų, iš kurių 5 taškų atžymos nepasiekė tik Rokas Jokubaitis. 20-metis per 24 minutes sukrapštė tik 2 taškus (1/6 dvit., 0/3 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko -4 naudingumo balus.

„Antroje mačo pusėje kamuolys mūsų atakų metu judėjo greičiau, pataikėme metimus, pagerinome tritaškių pataikymą. Antrajame kėlinyje atakavome tik 27 proc. taiklumu, o po pertraukos pataikyti metimai atvėrė daugiau galimybių“, – po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ strategas M. Schilleris.

„Du kėlinius žaidėme garbingai, parodėme, kad galime žaisti. Tada pagalvojome, kad „Žalgirio“ laukia labai sunkios rungtynės, todėl išjungėme greičio pavarą ir pravaikščiojome atbuli. Dingo disciplina, ypač gynyboje. Paskui rungtynes paleidau ir aš“, – sakė šiauliečių vairininkas A. Sireika.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (28 naud. bal.), Martinas Gebenas 15 (7 atk. kam.), Marekas Blaževičius 13 (9 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas ir Augustine'as Rubitas po 8.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 15, Kaspars Berzininis ir Eimantas Stankevičius po 11.

Šios komandos tarpusavyje varžėsi ir antradienį. Tuomet Šiauliuose žalgiriečiai šventė pergalę 88:74. Rugsėjį vykusį mačą Kaune šeimininkai laimėjo 89:56.