Panevėžyje – „Lietkabelio“ pergalė po pratęsimo
LKL / BNS nuotr.

2021-04-11

Sekmadienio vakarą Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo 19-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio „Lietkabelio“ (19/9) krepšininkai įveikė Prienų „CBet“ (11/17) ekipą.

Panevėžiečiai šventė pergalę rezultatu 87:79 (20:17, 14:21, 21:17, 20:20, 12:4 ).

Tarpusavio komandų serijoje, abi ekipos pasidalino po 2 pergales.

Rungtynės prasidėjo svečių šaltu dušu panevėžiečiams – „CBet“ spurtavo 10:2, tačiau pranašumo išsaugoti nesugebėjo. N. Čanako auklėtiniai taškus rinko varžovų baudos aikštelėje ir po pirmojo kėlinio pirmavo 3 taškų persvara (20:17).

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliais Emmanuelio Lecomte tritaškiais, kurie leido „CBet“ išsiveržti į priekį (22:26). Trapią, 4 taškų persvarą, Manto Šerniaus auklėtiniai išsaugojo ir iki didžiosios pertraukos (34:38).

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai tragiškai atakavo iš toli (2 taiklūs tolimi metimai iš 13), tačiau išprovokavo net 12 Prienų ekipos klaidų.

Po didžiosios pertraukos rungtynėse atkaklumo netrūko – abi komandos žaidė fizišką krepšinį ir nei vienai ekipai nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo. Paulius Valinskas trečiajame kėlinyje pelnė 9 taškus ir buvo pagrindinis faktorius, kuris leido „Lietkabeliui“ prisivyti varžovą (55:55).

Paskutinysis ketvirtis klostėsi taškas į tašką. Taiklus Gyčio Masiulio tritaškis kėlinio pabaigoje sukrovė 6 taškų pranašumą aikštės šeimininkams (75:69), tačiau į tai Prienų ekipa atsakė 2 tolimais metimais ir rungtynėse prireikė pratęsimo.

Pratęsimo metu abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais puolime, tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė N. Čanako auklėtiniai šventė pergalę.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Paulius Valinskas. Gynėjas pelnė 23 taškus. Jam puikiai talkino Gytis Masiulis – 22 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.

„CBet“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Emmanuelis Lecomte'as, pelnęs 23 taškus.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 23 (5 rez. perd.), Gytis Masiulis 22 (8 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 12.

„CBet“: Emmanuelis Lecomte'as 23 (6 rez. perd.), Tomas Digbeu ir Mindaugas Sušinskas (8 atk. kam.) po 15, Dominykas Domarkas 10.