Klaipėdoje – rezultatyvi ir itin sunki Utenos „Juventus“ pergalė

2021-04-14

Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate dramatišką devynioliktąją sezono pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (19/10) komanda. Uteniškiai išvykos rungtynėse po atkaklios ir rezultatyvios kovos įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (9/20) krepšininkus.

„Juventus“ uostamiestyje triumfavo rezultatu 91:89 (25:26, 16:21, 20:18, 30:24)

Rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis akimirkomis. Į Klaipėdos ekipą neseniai sugrįžęs Deividas Gailius likus 18 sekundžių turėjo progą išlyginti rezultatą trimis baudų metimais, tačiau puolėjas pataikė tik pirmuosius du (89:88).

Kitoje aikštelės pusėje vieną iš dviejų baudų metimų realizavo Utenos komandos gynėjas Ignas Vaitkus (90:88). Tuo pačiu vienu taikliu baudos metimu atsakė ir „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika (90:89).

I. Vaitkus pridėjo ir dar vieną tikslų baudos metimą (91:89), o per likusias kiek daugiau nei dešimt sekundžių klaipėdiečiai išsigelbėti nebespėjo – Mato Jogėlos dvitaškis ir vėliau tritaškis paskutinę sekundę skriejo pro šalį.

„Juventus“ gretose akivaizdžiu lyderiu vėl tapo įžaidėjas Vaidas Kariniauskas. Per pirmuosius du kėlinius jis surinko aštuonis taškus, tačiau antroje rungtynių pusėje įsisiautėjo ir viso surinko 26 taškus bei pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus.

Gerą pasirodymą Klaipėdoje surengė ir „Juventus“ centras Mindaugas Kupšas. Aukštaūgis pelnė 21 tašką ir sugriebė 9 atšokusius kamuolius. I. Vaitkus pelnė 17, Žygimantas Skučas pridėjo 16 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Klaipėdos ekipoje šiose rungtynėse nebuvo ryškus vienas konkretus žaidėjas, tačiau neblogą pasirodymą surengė visa komanda. Štai net penki žaidėjai – Deividas Gailius, Martynas Mažeika, Simas Galdikas, Norbertas Giga ir Klaidas Metrikis – pelnė dviženklį taškų skaičių.

Rezultatyviausiai šioje kompanijoje rungtyniavo D. Gailius. Puolėjas pelnė 20 taškų, dar pridėjo 4 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, lemiamu metu, likus 40 sekundžių iki rungtynių pabaigos, kai komandas skyrė vos vienas taškas (85:86), net trys iš eilės D. Gailiaus metimai skriejo pro šalį.

Naudingiausiai „Neptūno“ gretose žaidė kapitonas M. Mažeika, pelnęs 13 taškų ir surinkęs 19 naudingumo balų.

K. Metrikis pataikė pusę visų komandos tritaškių (3 iš 6), surinko 13 taškų, tačiau likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę.

Po klaipėdiečių klaidų „Juventus“ pelnė nemažą dalį visų savo taškų – dvidešimt šešis.

Likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos Klaipėdos ekipos treneris Tomas Gaidamavičius buvo nubaustas technine pražanga už kalbas su teisėjais.

Tai buvo jau trečioji „Juventus“ pergalė šių komandų tarpusavio dvikovose šiame sezone. Pirmąją akistatą vasarį uteniškiai laimėjo 17 taškų skirtumu, antrąją kovo mėnesį – net 40 taškų skirtumu.