Netoli trigubo dublio buvęs J. Kazakauskas nukalė kėdainiečiams pergalę prieš lyderius ilsinusį „Rytą“
LKL / BNS nuotr.

2021-05-08

„Betsafe-LKL“ čempionate šeštadienį nemenką staigmeną pateikė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (10-25) krepšininkai.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 91:82 (24:19, 16:21, 32:22, 19:20) palaužė be Arno Butkevičiaus, Andrew Goudelocko ir Martyno Echodo rungtyniavusią Vilniaus „Ryto“ (27-8) ekipą.

Karjeros rungtynes šeštadienį sužaidė Kėdainių klubo kapitonas Julius Kazakauskas. Jis dar iki pertraukos surinko dvigubą dublį, o galiausiai buvo netoli trigubo dublio. Iš viso puolėjo sąskaitoje – 21 taškas, 18 atkovotų kamuolių („Betsafe-LKL“ sezono rekordas), 8 rezultatyvūs perdavimai ir 44 naudingumo balai. Visi šie rodikliai – rekordiniai J. Kazakausko karjeroje.

Nei vieniems, nei kitiems šios rungtynės turnyrinės lentelės prasme nieko nelėmė. Kiek anksčiau tapo aišku, kad „Rytas“ užims antrąją vietą, o „Nevėžis-Optibet“ liks paskutinėje pozicijoje. Vilniečiams reguliariajame sezone liko rungtynės išvykoje su Panevėžio „Lietkabeliu“, o kėdainiečiai savo sezoną pabaigs maču namie su „Šiauliais“.

Tai buvo jau antroji Kėdainių komandos pergalė namie prieš sostinės krepšininkus šiame sezone. Abu šių ekipų mačus sostinėje laimėjo vilniečiai.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai – prabėgus penkioms minutėms, jie pirmavo 12:8. Panašų pranašumą jie išsaugojo ir iki kėlinio pabaigos – 24:19.

Antrajame ketvirtyje kėdainiečiai ir toliau laikėsi įsikabinę į trapią 4 taškų persvarą – 33:29. Vis tik pirmosios rungtynių dalies pabaigoje „Rytas“ pasivijo priešininkus – 40:40.

Po pertraukos komandos žengė koja kojon, o įpusėjus trečiajam kėliniui „Nevėžis-Optibet“ nežymiai laikėsi priekyje – 56:54. Tuomet kėdainiečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudami jau dviženkliu skirtumu – 72:62.

Pradėjus tiksėti paskutiniosioms dešimt minučių, sostinės krepšininkams nepavyko sumažinti savo atsilikimo – 71:81. Nepaisant „Ryto“ bandymų spurtuoti, šeimininkai pergalės iš rankų jau nebepaleido. Jie triumfavo 91:82.

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 25 (5/1 trit.), J. Kazakauskas 21 (4/5 trit., 18 atk. kam., 8 rez. perd., 6 išpr. praž., 44 naud. bal.), Domantas Vilys 12, Arielis Hukporti 9 (6 atk. kam.), Justas Tamulis ir Grantas Vasiliauskas po 8, Julius Jucikas 6.

„Rytas“: Ivanas Buva 25 (9/17 dvit., 15 atk. kam., 26 naud. bal.), Gytis Radzevičius 17 (7 atk. kam., 27 naud. bal.), Dovis Bičkauskis 16 (4/5 trit., 19 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 10.