11-ąjį kartą iš eilės: „Žalgiris“ – „Betsafe-LKL“ čempionas

2021-06-07

„Betsafe-LKL“ atkrintamosiose varžybose Kauno „Žalgiris“ taip ir nesuklupo. Martino Schillerio auklėtiniai „sausai“ laimėjo ir finalo seriją bei užtikrintai tapo Lietuvos čempionais.

„Žalgiris“ trečiose finalo serijos rungtynėse Vilniaus „Rytą“ nugalėjo 84:73 (16:15, 25:23, 23:15, 20:20), laimėjo seriją 3-0 ir iškovojo 11-ąjį čempionų titulą iš eilės.

Iš viso kauniečiai šalies krepšinio pirmenybes jau yra laimėję 23 kartus.

Finalo serijos naudingiausiu žaidėju pripažintas Thomasas Walkupas. Amerikietis trečiajame serijos mače pelnė 20 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Lemiamame mače sostinės klubui taškus rinko tik penki žaidėjai iš devynių, o „Žalgiris“ pamatus pergalei padėjo trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai spurtavo 9:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 61:51.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai pridėjo spurtą 10:4 bei praktiškai užsitikrino pergalę likus žaisti 5 minutes nutoldami 74:61.

Paskutinėmis minutėmis „Rytas“ dar pabandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau Ivano Buvos ir Andrew Goudelocko pastangų buvo maža – po Mariaus Grigonio tritaškio (79:69) klaustukų nebeliko.

Pirmąjį finalo serijos susitikimą Kauno ekipa laimėjo 90:75, o antrąjį – 92:70.

„Tai buvo velniškai geras sezonas. Tarpsezonio metu mūsų laukia nemažai pokyčių – žinome Mariaus, Roko, Nigelo situacijas. Thomasas dar nežino savo sprendimo. Nors mums ir skauda, tai yra puiku, nes mes išugdome žaidėjus. Mums tai yra sėkmė“, – po pergalės sakė M. Schilleris.

„Sveikiname „Žalgirį“, pelnytai laimėtas titulas, pagarba jiems. Tikrai nėra gėda tokiai komandai pralaimėti šių rungtynių ir šios serijos. Serija parodė mūsų spragas, dabar turėsime daug medžiagos formuojant naują komandą“, – po rungtynių sakė „Ryto“ vairininkas Giedrius Žibėnas.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 20 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 25 n.b.), Marius Grigonis 15 (6 rez. perd.), Joffrey Lauvergne'as 14 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 12.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 25, Ivanas Buva 22 (9 atk. kam., 25 n.b.), Martynas Echodas 14 (5 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8 (6 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 4.