Nerezultatyviose rungtynėse Pasvalyje pergalę išsivežė „Žalgiris“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-01-16
[lkl_gallery id="96219"]

Aštuonioliktąją pergalę iš eilės „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris“. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 56:63 (8:12, 16:15, 9:19, 23:17) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, kuriai tai buvo jau vienuoliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Nerezultatyvioje rungtynių pradžioje dviženklę taškų ribą „Žalgiris“ peržengė sužaidus beveik 8 minutes (6:10). Po pirmojo ketvirčio aikštelės šeimininkai turėjo 4 taškų deficitą (8:12).

Nutolo. Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu 10:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą (10:22). Visgi, į aikštelę žengęs Egidijus Dimša pelnė 10 taškų iš eilės ir sumažino „Žalgirio“ persvarą iki 3 taškų (21:24), o po Karolio Babkausko tritaškio rezultatas buvo lygus (24:24). Po pirmosios rungtynių pusės komandas skyrė vos 3 taškai (24:27).

Dvitaškiai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Žalgiris“ neįtikėtinai prastai atakavo iš dviejų taškų zonos – pataikė vos 9 metimus iš 23 bandymų (39% taiklumas). Tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ krepšinį atakavo 60% taiklumu (6 iš 10 bandymų).

Tritaškiai. Nors ir pasvaliečiai gana prastai pataikė iš tolimos distancijos (2 iš 9 bandymų; 22% taiklumas), tačiau „Žalgiris“ nesugebėjo įmesti nei vieno tritaškio iš 6 bandymų.

Klaidos. „Pieno žvaigždės“ pirmojoje rungtynių pusėje padarė net 14 klaidų, o tuo pasinaudodami kauniečiai lengvai pelnė 13 taškų.

Kova. Toliau taškus sunkiai rinko abi komandos, tačiau gynyboje sėkmingai žaidęs „Žalgiris“ trečiojo kėlinio pabaigoje vėl susigrąžino dviženklę persvarą (31:42). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 13 taškų (33:46).

Be intrigos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečių pranašumas išaugo iki 20 taškų (35:55). Nors per likusias minutes Augusto Lima spėjo užsidirbti techninę pražangą ir „Pieno žvaigždės“ priartėjo, tačiau aikštelės šeimininkams stebuklo sukurti nepavyko ir pergalę šventė „Žalgiris“ (56:63).

Low. Gruodžio mėnesio naudingiausias lygos žaidėjas Derrickas Low efektingu žaidimu nepasižymėjo – greitai asmeninių pražangų prisirinkęs įžaidėjas aikštelėje praleido 22 minutes, per kurias pelnė 4 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Pieno žvaigždės“: E. Dimša 13 tšk., I. Fiodorovas ir O. Olisevičius po 9 tšk., N. Balašovas 8 tšk., K. Babkauskas 5 tšk.

„Žalgiris“: L. Westermannas 12 tšk., B. Motumas ir A. Kavaliauskas po 11 tšk., R. Seibutis ir P. Jankūnas po 6 tšk.