Trauma pažymėtame mače – šiauliečių sugrįžimas ir dramatiška „Ryto“ pergalė

2021-09-25

Vilniaus „Ryto“ (2/0) komanda jau turėjo tvirtą pranašumą, bet pabaigoje jį išbarstė ir turėjo paplušėti dėl antrosios pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Giedriaus Žibėno auklėtiniai namų rungtynėse 79:76 (17:16, 23:15, 26:14, 13:31) įveikė „Šiaulius-7bet“ (1/2).

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse šiauliečiai vis stengėsi imti iniciatyvą į savo rankas (16:13), tačiau „Ryto“ spurtas 7:0 leido išsiveržti į priekį – 24:19. Ivanas Buva su Gyčiu Radzevičiumi didino atotrūkį (28:19), o po Martyno Pacevičiaus poros metimų skirtumas tapo dviženklis – 38:25.

Po didžiosios pertraukos „Rytas“ atrodė dar  ir galiausiai po atkarpos 11:2 skirtumas tapo triuškinantis – 60:39. Tai buvo didžiausia persvara, kokią šiame mače turėjo šeimininkai.

Tiesa, svečiai, vedami Eimanto Stankevičiaus, artėjo ir grąžino intrigą (64:72), o Jonathanas Elmore’as irgi buvo taiklus – 66:72. E.Stankevičius užsidirbo pražangą už vaidybą, po kurios M.Girdžiūnas realizavo baudą, I.Buva pelnė dar du taškus – 75:66.

Likus 74 sekundėms svarbų tritaškį smeigė Donatas Sabeckis (75:71), „Rytas“ klydo, o Jonathanas Elmore’as pataikė su pražanga – 74:75. Liko vos 48 sekundės, svarbius taškus antruoju bandymu pelnė T.Leissneris (77:74), tad Antanas Sireika prašė pertraukėlės. Po jos J.Elmore’as vėl pelnė taškus (76:77), tačiau baudų mesti stojo ir jas realizavo Mindaugas Girdžiūnas – 79:76. Taip jis įtvirtino pergalę vilniečiams.

Nors „Šiauliai-7bet“ ir pralaimėjo, tai nebuvo blogiausias dalykas – prabėgus beveik pusei ketvirtojo kėlinio skausmingą kojos traumą patyrė Arminas Urbutis, iškart palikęs aikštę tik su komandos draugų pagalba.

„Ryto“ gretose debiutavęs Kennethas Smithas per 21 minutę pelnė 3 taškus (1/3 dvit., 0/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė, 4 kartus suklydo ir surinko -2 naudingumo balus.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 16 (4 rez. perd.), Margiris Normantas 12 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Martynas Pacevičius 10, Tanneris Leissneris 8 (4 atk. kam.).

„Šiauliai-7bet“: Giedrius Staniulis 20 (6 atk. kam.), Donatas Sabeckis 18 (7 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 14, Jonathanas Elmore’as 13 (5 atk. kam.), Arminas Urbutis 9 (6 atk. kam.).

„Yra trys dalykai, kuriuos išskirčiau. Pirmas – mūsų sirgaliai, kurie mus pasitiko po pertraukos, ačiū jiems. Antras –­ sirgaliai, kurie mus palaikė sunkesniu momentu ketvirto kėlinio pabaigoje. Trečias – sirgaliai, kurie, nepaisant mūsų žaidimo pabaigoje, mus išlydėjo ovacijomis. Noriu palinkėti sveikatos Urbučiui, ne taip turėtų prasidėti sezonai“, – sakė „Ryto“ strategas G.Žibenas.

„Kad sveikintumėte reikia laimėti, garbingai kovoti neužtenka. Galiu pasveikinti vyrus, kad kovojo, nepuolė veidu į balą, tai suteikia optimizmo“, – pripažino Antanas Sireika.