Po ilgosios pertraukos spurtavę alytiškiai šventė pergalę Kėdainiuose

Autorius: Ž. Vingelis
2017-01-14
Šeštąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkijos“ ekipa. Andrejaus Urlepo auklėtiniai išvykoje 70:79 (20:15, 20:25, 7:25, 23:15) įveikė turnyrinės lentelės kaimynę, Kėdainių „Nevėžio“ komandą, kuriai tai buvo jau keturioliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo kur kas sėkmingiau – sužaidus 4 minutes „Nevėžis“ pirmavo 7 taškais (9:2). Visgi, likus žaisti kiek daugiau nei 120 sekundžių „Dzūkija“ pagaliau išlygino rezultatą (13:13), tačiau iki ketvirčio pabaigos išveržti į priekį alytiškiams nepavyko (20:15).

Persvėrė. Didžiąją antrojo kėlinio dalį „Dzūkija“ vis nepavijo kėdainiečių. Visgi, likus žaisti beveik 4 minutes iki ilgosios pertraukos svečiai pagaliau persvėrė rezultatą (31:32). Po pirmosios rungtynių rezultatas buvo lygus (40:40).

Prostranas. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Nevėžio“ gretose spindėjo Tonis Prostranas – gynėjas pelnė 5 taškus ir atliko net 7 rezultatyvius perdavimus (visos komandos sąskaitoje 10 rez. perd.).

Klaidos. Pirmojoje rungtynių dalyje „Nevėžis“ suklydo net 8 kartus, o „Dzūkija“ vos 3 kartus. Tuo pasinaudodami svečiai pelnė 9 taškus po aikštelės šeimininkų klaidų.

Atkovoti kamuoliai. Nors po pirmųjų dviejų kėlinių „Dzūkija“ minimaliai pirmavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (18 prieš 17 „Nevėžio“), tačiau sėkmingesnę kovą po krepšiu atspindėjo net 10 puolime sugriebtų kamuolių.

Nutolo. Trečiasis ketvirtis jau sėkmingiau prasidėjo „Dzūkijos“ ekipai – dar prieš įpusėjant kėliniui svečiai turėjo 7 taškų pranašumą (42:49). Likus žaisti tris minutes po Hakeemo Jacksono dėjimo alytiškių persvara šoktelėjo iki dviženklės ribos (45:56). Po trisdešimties minučių „Dzūkija“ turėjo rekordinį 17 taškų pranašumą (47:64).

Intriga. Sužaidus penkias minutes lemiame rungtynių kėlinyje „Nevėžis“ buvo priartėjęs iki 10 taškų (60:70). Likus žaisi trims minutėms aikštelės šeimininkai sumažino savąjį deficitą iki 2 taškų (68:70). Visgi, „Dzūkija“ pelnė 5 taškus be atsako ir vėl susikrovė kiek solidesnį pranašumą (68:75). Per likusias sekundes „Nevėžis“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė svečiai (70:79).

„Nevėžis“: T. Prostranas (10 rez. perd.) ir I. Smiljaničius (6 atk. kam.) po 13 tšk., P. Petrilevičius 10 tšk., J. Love'as 9 tšk., K. Petrukonis (7 atk. kam.) 8 tšk.

„Dzūkija“: A. Hernandezas 16 tšk., J. Kazakauskas (8 atk. kam.) 14 tšk., H. Jacksonas 12 tšk., G. Navickas 10 tšk., J. Gavinas 8 tšk.