„Lietuvos rytas“ išvykoje patiesė lengvai nepasidavusį „Nevėžį“

Autorius: M. Kerikas
2017-01-07
Vilniaus „Lietuvos rytas“ „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo savo 13-ąją pergalę. Sostinės ekipa išvykoje 81:68 (17:16, 24:21, 22:15, 18:16) susitvarkė su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais.

Rungtynių pradžia: Susitikimą sėkmingiau pradėjo Kėdainių „Nevėžis“, kuris sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes pirmavo (9:3). Įpusėjus ketvirčiui aikštelės šeimininkai vis dar buvo priekyje (11:7), tačiau po Roko Giedraičio ir Davido Logano taškų vilniečiai išsiveržė į priekį (12:11). Po pirmų 10 žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ turėjo minimalų pranašumą – 17:16.

Lygiaverčiai: Antrame kėlinyje „Lietuvos rytas“ nuolat buvo pirmaujančios komandos vaidmenyje, tačiau jų didžiausias pranašumas siekė tik 5 taškus, o po dviejų kėlinių vilniečiai turėjo tik 4 taškų persvarą – 41:37.

Dviženklis: Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes A.Fisheris pataikė tritaškį, o „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (59:48), kurią išlaikė ir po 30 žaidimo minučių – 63:52.

Pabėgo: Ketvirtame kėlinyje sužaidus 4 minutes vilniečiai įgijo rekordinį 17 taškų pranašumą (73:56) bei praktiškai atsakė į klausimą, kas taps šių rungtynių nugalėtoju.

„Tuščias“: Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjui, Deividui Gailiui, šios rungtynės nesusiklostė sėkmingai. Krepšininkas ant parketo praleido 14 minučių, tačiau taškų pelnyti nesugebėjo (0/4 dvit., 0/1 trit.).

Netektys: Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai šiame susitikime jau kaip įprasta teko verstis be traumą besigydančio pagrindinio vidurio puolėjo Artūro Gudaičio bei sunegalavusio Clevino Hannah. Aikštelėje trenerio sprendimu nepasirodė ir Joshuas Akognonas.

KMT: „Nevėžio“ pralaimėjimas vilniečiams reiškia, kad norint po dviejų ratų lentelėje užimti 8-ąją poziciją bei patekti į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” turnyrą, kėdainiškiams šį vakarą būtina Alytaus „Dzūkijos“ nesėkmė rungtynėse su „Šiauliais“. Jeigu šiauliečiai įveiks „Dzūkiją“, tuomet į KMT turnyrą keliaus būtent alytiškiai, o „Nevėžis“ nukris į 9-ąją poziciją ir liks už borto.

Rezultatyviausi: „Nevėžis“: Ignas Vaitkus ir Jermaine'as Love'as po 13 tšk, Paulius Petrilevičius 11 tšk, Toni Prostranas 10 tšk, Simonas Kymantas 7 tšk.

„Lietuvos rytas“: Davidas Loganas 15 tšk, Adamas Lapeta 14 tšk, Rokas Giedraitis, Anthony Fisheris ir Julius Jucikas po 13 tšk, Drew Gordonas 6 tšk.