„Žalgiris“ išvykoje lengvai įveikė „Neptūną“ (video, foto)

Autorius: Ž. Vingelis
2016-12-11
[lkl_gallery id="94924"]

Keturioliktąją pergalę iš eilės „Tete-A-Tete Casino–LKL“ čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris“. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 67:95 (19:24, 13:19, 19:29, 16:23) įveikė namuose rungtyniavusį Klaipėdos „Neptūną“, kuriam tai buvo jau septintoji nesėkmė.

Galingas startas. Rungtynes sėkmingai pradėję „Žalgirio“ krepšininkai dar nesužaidus 3 minučių jau turėjo 7 taškų pranašumą (1:8). Visgi, „Neptūnas“ tada atsakė spurtu 13:5 ir po Jameso Barono tritaškio išsiveržė į priekį (14:13). Iki kėlinio pabaigos laikinosios sostinės ekipa vėl buvo padidinusi persvarą (19:24).

Techninė pražanga. Antrojo kėlinio trečiąją minutę už kalbas su teisėjais techninę pražangą gavo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

Banguotai. Antrojo ketvirčio pradžioje strigę uostamiesčio krepšininkai sužaidus šešias minutes turėjo rekordinį 15 taškų deficitą (20:35). Spurtu 12:3 atsakęs „Neptūnas“ praktiškai ištirpdė kauniečių persvarą (32:38). Visgi, žalgiriečiai pabaigė kėlinį 5 taškais iš eilės ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 11 taškų pranašumą (32:43).

Tritaškiai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ solidžiai atakavo iš trijų taškų zonos – pataikė 7 tolimus metimus iš 11 bandymų (63% taiklumas).

Rezultatyvūs perdavimai. Laikinosios sostinės krepšininkai per pirmąsias dvidešimt minučių pavydėtinai gerai dalinosi kamuoliu – atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei „Neptūnas“ (12 rez. perd. prieš 6 rez. perd.).

Techninė pražanga #2 ir #3. Trečiojo kėlinio pradžioje techninę pražangą užsidirbo „Neptūno“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, o jau po 24 sekundžių dar vieną techninę pražangą užsidirbo Martynas Mažeika.

20. Sužaidus beveik 4 minutes po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ pranašumas peržengė 20 taškų ribą (34:56). Nors dar prieš pasibaigiant kėliniui kauniečiai padidino persvarą iki rekordinės 23 taškų ribos (43:66), „Neptūnas“ sugebėjo priartėti tik dviem taškais (51:72).

Formalumas. Prasidėjus paskutiniam mačo kėliniui „Žalgiris“ dar labiau nutolo nuo „Neptūno“ (51:79), tačiau dar prieš įpusėjant ketvirčiui klaipėdiečiai surengė spurtą 14:1 ir praktiškai dvigubai sumažino savąjį deficitą (65:80). Likusios minutės tebuvo formalumas – stebuklo nesukūręs „Neptūnas“ patyrė septintąjį pralaimėjimą sezone, o „Žalgiriui“ tai buvo jau keturioliktoji pergalė iš eilės (67:95).

„Neptūnas“: V. Šarakauskas 15, M. Kačinas ir J. Baronas 11, M. Mažeika 9, L. Drew 8, M. Girdžiūnas 7.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 19, B. Motumas 18, A. Kavaliauskas 14, A. Milaknis 10, P. Jankūnas (6 atk. kam.) 8.