Nepasidavusi „Dzūkija“ namuose įveikė „Nevėžį“ (video)

Autorius: D. Japertas
2016-11-19
Ketvirtąją pergalę „Tete - a- Tete Casino LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“. Alytiškiai namuose po įtemptos rungtynių atomazgos džiaugėsi pergale prieš Kėdainių „Nevėžį“ rezultatu 66:63 (12:10, 18:20, 24:16, 12:17).

Tragiškas pataikymas. Rungtynių pradžioje abi komandos iš žaidimo pataikė itin prastai. Per pirmas 5 mačo minutes „Dzūkija“ realizavo 30 % savo metimų, o tuo tarpu „Nevėžis“ – vos 14%.

Permaininga kova. Nors po pirmosios rungtynių pusės švieslentė rodė komandų lygybę rezultatu 30:30, vaizdas aikštelėje buvo šiek tiek kitoks. Alytaus ekipa vienu metu turėjo šansą įgyti dviženklį pranašumą (24:15), tačiau ilgąją laiko dalį besivejančiųjų vaidmenyje buvęs „Nevėžis“ sugebėjo spurtuoti ir persverti rezultatą savo naudai (28:30).

Spurtas. Iš ilgosios pertraukos „Dzūkija“ grįžo su dviguba energija. Gerai besigynę ir greitame puolime sėkmingai atakavę alytiškiai spurtavo 13:4 (43:34). Ši rezultatyvi atkarpa „Dzūkijai“ leido šiek tiek atsipalaiduoti ir diktuoti rungtynių tempą.

Plano pakitimai. Lemiamo ketvirčio metu šiek tiek pakeitę savo puolimo braižą atsigavo „Nevėžio“ krepšininkai. Užuot puolimą koncentravę tik į baudos aikštelę, kėdainiečiai pradėjo atakuoti ir iš vidutinio nuotolio bei 3 taškų zonos. Tai leido dar kartą likviduoti varžovų persvarą ir persverti rezultatą (60:62).

Atomazga. Iki rungtynių pabaigos likus pusei minutės vis dar pirmavo „Nevėžis“ (62:63), tačiau dvejai baudų metimais Anatoly'us Kashirovas sugrąžino šeimininkams pranašumą (64:63). Kitos atakos metu „Nevėžis“ apmaudžiai suklydo ir už tai buvo nubaustas dėjimu greitame puolime. Lemiamos atakos metu Toni Prostrano tritaškis su sirena skrieja pro šalį, kas reiškė dar vieną Kėdainių klubo nesėkmę šį sezoną rezultatu 66:63.

Klaidos. Šiose rungtynėse abu klubai nebrangino kamuolio, žaidė rizikingai ir dėl to padarė daug klaidų. „Dzūkija“ padarė 17 klaidų, o „Nevėžis“ suklydo 21 kartų.

„Dzūkija“: Anatoly'us Kashirovas 16 tšk., Alejandro Hernandezas 15 tšk., Karolis Guščikas 10 tšk. 14 atk. kam., Jiulius Kazakauskas 9 tšk. 10 atk. kam., Gediminas Navickas 9 tšk.,

„Nevėžis“: Justas Sinica 16 tšk., Ivanas Smiljaničius 14 tšk. 11 atk. kam., Karolis Petrukonis 9 tšk., Ignas Vaitkus 8 tšk.