Po ilgosios pertraukos spurtavęs „Lietkabelis“ įveikė „Neptūną“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-10-04

Į Panevėžį sugrįžęs treneris Kazys Maksvytis buvo išvytas iš aikštės, o „Betsafe–LKL“ lyderių mūšyje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis“.

Trečiajame kėlinyje 15 taškų pranašumą susikrovę Artūro Štalbergo auklėtiniai 88:76 (14:19, 23:15, 33:21, 18:21) įveikė Klaipėdos „Neptūną“

K. Maksvytis pirmą kartą grįžo į Panevėžį po to, kai atvedė „Lietkabelį“ į LKL finalą praėjusį sezoną. Tačiau sugrįžimas nebuvo saldus – dabartinis „Neptūno“ treneris dukart nubaustas technine pražanga ir ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo išvytas iš aikštės.

„Aš negaliu komentuoti teisėjų darbo. Mes gavome tris technines ir dvi nesportines pražangas, o varžovai nieko,– po rungtynių kalbėjo K. Maksvytis. – Reikės tai įvertinti ir nusiųsti komisijai. Kuomet gavau antrąją techninę pražangą, komanda pradėjo žaisti geriau. Galvoju, kad reikėjo ją gauti anksčiau.“

„Neptūno“ neišgelbėjo net šio sezono naudingumo rekordą užfiksavęs Arnas Butkevičius. Puolėjas per 33 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

„Mes šiandien labai gerai žaidėme gynyboje, – auklėtinių pasirodymu džiaugėsi A. Štalbergas. – Mūsų tikslas buvo išmušti „Neptūno“ puolimą iš vėžių. Mes nuolat keisdavome gynybos sistemą ir tai šiose rungtynėse puikiai suveikė.“

„Lietkabelio“ gretose 16 taškų pelnė Adas Juškevičius. Donatas Tarolis surinko 15 taškų, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 14 taškų, Vaidas Čepukaitis – 12.

„Stengėmės vykdyti trenerio nurodymus, gerai gintis, – po mačo mintimis dalinosi „Lietkabelio“ puolėjas D. Tarolis. – Tobulėjimui nėra ribų, galime žaisti su dar didesnes energija. Galvoju, kad šiandien buvome truputį agresyvesni, todėl ir iškovojome pergalę.“

Klaipėdiečių ekipoje 15 taškų pridėjo Simas Galdikas, Juanas Palaciosas įmetė 13, Edgaras Želionis pelnė 9 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Per pirmąją rungtynių dalį nei viena komanda neturėjo didesnės nei 6 taškų persvaros. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ turėjo 3 taškų pranašumą (37:34).

„Labai sunkios rungtynės, „Neptūnas“ žaidžia agresyviai, – po pirmosios rungtynių dalies kalbėjo „Lietkabelio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius. – Jie priverčia mus pavargti, todėl nepataikom savų metimų.“

Po ilgosios pertraukos nutolę panevėžiečiai susikrovė net 15 taškų persvarą (57:42).

„Trečiajame kėlinyje pradėjome nervuotis, žaisti po vieną, gynyboje tinginiavome, daug klydome.“, – prastą komandos žaidimą trečiajame ketvirtyje aiškino S. Galdikas.

Likus porai minučių iki mačo pabaigos „Neptūnas“ priartėjo iki 9 taškų (81:72). Visgi, „Lietkabelis“ išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę (88:76).