„Žalgiris“ tik po sunkios kovos palaužė „Lietuvos rytą“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-10-08

Pirmajame 2017-2018 metų sezono amžinųjų varžovų mūšyje emocijos liejosi per kraštus, o pergalę šventė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tik po įtemptos kovos 70:67 palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 sekundes Artūras Milaknis pataikė abu baudos metimus ir padidino kauniečių pranašumą iki trijų (70:67). Lemiamoje aikštės šeimininkų atakoje tolimas Jimmy Barono tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė „Žalgiris“.

„Pergalė buvo labai sunki, – po rungtynių sakė Š. Jasikevičius. – Vis dėlto, kitokios kovos ir nesitikėjome. Procesas ilgas, bet džiugina žaidėjų darbas, o šiandien reikia pasidžiaugti puikia pergale.“

Naudingiausiai „Žalgirio“ komandoje žaidė Kevinas Pangosas, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 3 ir perėmęs vieną kamuolį, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 24 naudingumo balus.

„Šį sezoną Kevinas yra daug ramesnis“, – puikų kanadiečio žaidimą trumpai komentavo Š. Jasikevičius.

Arti dvigubo dublio buvo aukštaūgis Baronas Daviesas, surinkęs 15 taškų ir sugriebęs 9 atšokusius kamuolius. Po 10 taškų pridėjo Edgaras Ulanovas ir Axelis Toupane.

„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė Chrisas Krameris ir Robertas Carteris, pelnę po 12 taškų. 10 taškų buvo Roko Giedraičio sąskaitoje.

„Pradėjome truputį susikaustę, nėra to laisvumo, bet aš manau, kad reikia išmokti žaisti tokioje salėje prie tokios gausos sirgalių, kurie susirinko, – sakė „Lietuvos ryto“ vairininkas Rimas Kurtinaitis. – Mes tą padarysime. Viena yra žaisti, o kita – laimėti.“

Rungtynes abi komandos pradėjo banguotai, o po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio minimalia persvara pirmavo „Žalgiris“ (16:15). Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – abi ekipos ir toliau sunkiai rinko taškus. Prieš ilgąją pertrauką 5 taškų pranašumą turėjo kauniečiai – 39:34.

Aistros viršūnę pasiekė trečiajame kėlinyje, kai per trumpą atkarpą technine pražanga buvo nubaustas B. Daviesas, o B. Madgenas ir V. Micičius gavo abipuses nesportines pražangas. Įtempta kova tęsėsi iki pat ketvirčio pabaigos, po kurio priekyje buvo jau „Lietuvos rytas“ (55:53).