„Dzūkija“ pranoko „Šiaulius“, A. Hernandezas – per žingsnį nuo istorijos

Autorius: Ž. Vingelis
2017-10-29

Alytaus „Dzūkijos“ ekipa į savo sąskaitą įsirašė ketvirtąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Po ilgosios pertraukos savo pranašumu suabejoti neleidę Nikolos Vasilevo auklėtiniai 105:84 išvykoje įveikė „Šiaulius“.

„Šiandien gerai puolėme, dalinomės kamuoliu – padarėme net 25 rezultatyvius perdavimus, - po pergalės džiaugėsi „Dzūkijos“ strategas N. Vasilevas. – Pirmajame kėlinyje turėjome problemų gynyboje, tačiau antrajame ketvirtyje pasitaisėme. Manau, kad mūsų komanda dar gali būti daug geresnė.“

Geriausias karjeros rungtynes sužaidęs „Dzūkijos“ gynėjas Alejandro Hernandezas surinko 37 naudingumo balus užfiksavo naują sezono efektyvumo rekordą.

5 Davidas Edwardsas 1996 16

Gynėjas atliko ir 17 rezultatyvių perdavimų, taip pagerindamas dar vieną sezono rekordą. Ispanui pritrūko vos 1 rezultatyvaus perdavimo pakartoti visų laikų lygos rekordą.

Ankstesnis šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordas priklausė Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjui Marcui Carteriui.

„Dzūkijos“ gretose Gediminas Navickas pelnė 22 taškus, A. Hernandezas surinko 16 taškų, Gediminas Žalalis pridėjo 15 taškų ir atkovojo 7 kamuollius, Paulius Petrilevičius įmetė 15 taškų, Mindaugas Sušinskas – 12.

N. Vasilevas taip pat džiaugėsi geru komandos kapitonu G. Navicku žaidimu: „Jis šiuo metu geroje sportinėje formoje, jis labai gerai treniruojasi. G. Navickas yra vienas iš vyriausių mūsų ekipos žaidėjų, bet jis labai profesionalus, geras pavyzdys kitiems.“

„Šiaulių“ ekipoje Omaras Prewittas surinko 14 taškų, Donatas Sabeckis ir Ignas Vaitkus įmetė po 12 taškų, Arminas Urbutis ir Šarūnas Beniušis pelnė po 11 taškų.

„Kai pataikė Anatolijus Kaširovas aš supratau, jog šitų rungtynių nelaimėsime, - po pralaimėjimo kalbėjo „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika. – Valdemaras Chomičius, man sakė nepykti, jie patys stebėjosi, kad viskas krito.“

Rungtynėse galingai startavo „Dzūkijos“ gynėjas G. Navickas, kuris per kiek daugiau nei pirmąsias 4 minutes buvo pelnęs 12 taškų.

Nors pirmajame ketvirtyje komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau jau antrojo kėlinio pabaigoje „Dzūkija“ susikrovė dviženklį pranašumą (51:41), o trečiojo ketvirčio viduryje skirtumas peržengė ir 15 taškų (66:50).