Pirmajame Citadele KMT etape – į atlapus kimbančios NKL ekipos

2020-10-07

Vakar startavęs Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyras jau pirmąją dieną buvo kupinas netikėtų rezultatų.

Pirmajame turnyro etape po dukart susitinka poros, kurios yra sudarytos iš „Betsafe–LKL“ ir Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubų. Kelionę dėl titulo pratęs geresnį taškų santykį po dviejų rungtynių turėsianti ekipa, todėl pirmuosiuose mačuose pratęsimai nėra žaidžiami.

Didžiausią sensaciją vakar pateikė Šakių „Vyčio“ ekipa, namie 81:66 užtikrintai įveikusi be vyriausiojo trenerio Mariaus Kiltinavičiaus rungtyniavusius Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkus.

Dar ketvirtajame kėlinyje kėdainiečiai nuo varžovų atsiliko vos vienu tašku – 64:65, tačiau tada rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė šeimininkų žaidėjai, likusią ketvirčio atkarpą laimėję 16:2 ir susikrovę nemenką taškų rezervą antrosioms šių ekipų rungtynėms.

Net 15 taškų pranašumą į atsakomąjį mačą nusinešusius Šakių krepšininkus į priekį tempė Aurelijus Pukelis (22 tšk., 9 atk. kam., 33 naud. bal.) ir veteranas Darjušas Lavrinovičius (14 tšk.). Pralaimėjusiųjų gretose solidžiausiai atrodė Vaidas Kariniauskas, aikštę palikęs su 15 taškų.

„Žaidėjams ir man reikės pasižiūrėti į veidrodį“, – nusivylimo rungtynėmis neslėpė M. Kiltinavičių pavadavęs treneris Š. Ciparis.

Didelė intriga vakar užsimezgė Kaune, kur ginklus surėmė „Žalgiris-2“ ir Prienų „CBet“. Nors ilgą laiką rezultatas švieslentėje svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, mačo pabaigoje šaltesnius nervus pademonstravo labiau patyrę „CBet“ krepšininkai, triumfavę 87:84.

Energingiau rungtynes pradėjusių kauniečių pranašumą antrajame ketvirtyje sunaikino ir atsilikimu pavertė triuškinanti Prienų klubo atkarpa 19:0. Vėliau žaidimas apsilygino, o mačo nugalėtojai sprendėsi paskutiniąją minutę – jos metu du taškus pelnė pastaruoju metu siautėjantis Regimantas Miniotas, keturis pridėjo Marquisas Wrightas, o paskutinis kauniečių metimas skriejo pro šalį, taip palikdamas Prienų komandai 3 taškų pranašumą.

Būtent minėtieji žaidėjai tapo rezultatyviausiais „CBet“ ekipoje – M. Wrightas surinko 18 (4 atk. kam., 5 rez. per.), o R. Miniotas – 16 taškų (8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.). Šeimininkams neįtikėtinai didelį indėlį įnešė nuo suoliuko pakilę krepšininkai – 23 taškais ir tiek pat naudingumo balų pasižymėjo Karolis Babušis, 17 taškų bei 8 atšokusius kamuolius pridėjo 16–metis Paulius Murauskas.

„Žaidžiant prieš jaunesnius, turi duoti tokią pat energiją ir šiek tiek daugiau žaisti su galva. Kartais, kai tai darydavome, viskas būdavo gerai. Negalime žaisti be šių dalykų“, – apie auklėtinių žaidimą kalbėjo „CBet“ strategas Mantas Šernius, praeityje treniravęs ir „Žalgirį-2“.

Tiek „Nevėžio-Optibet“ – „Vyčio“, tiek „CBet“ – „Žalgirio-2“ poros atsakomąsias rungtynes sužais spalio 27 dieną, tik šįkart namų aikštės pranašumu pasinaudoti mėgins „Betsafe–LKL“ ekipos.

Trečiosiose vakar vykusiose rungtynėse taip pat neišvengta neįprasto rezultato – rungtynės tarp „Mantingos-Sūduvos“ bei Utenos „Juventus“ baigėsi lygiosiomis 74:74.

Dar įpusėjus mačui uteniškiai pirmavo 44:34, tačiau šeimininkai vos per kelias pirmąsias trečiojo kėlinio minutes deficitą panaikino ir likusį laiką ėjo koja kojon su svečių komanda.

Marijampolės klube rezultatyviausiai žaidė Rokas Stankevičius (16 tšk.), Žygimantas Šimonis (13 tšk.) bei Šarūnas Beniušis (11 tšk.), tuo tarpu „Juventus“ lyderiais buvo Martynas Gecevičius (15 tšk.), Ignas Vaitkus ir Bryantas Crawfordas (po 12 tšk.).

„Antrojoje pusėje išėjome per ramūs. Mūsų dideli žaidėjai atrodė tiesiog siaubingai, kaip pametę galvas, kariavo su vėjo malūnais“, – vaizdingai apie savo komandos žaidimą kalbėjo „Juventus“ vairininkas Žydrūnas Urbonas.

Dėl patekimo į kitą etapą šios ekipos dar susigrums spalio 20 dieną Utenoje.

Šiandien 18 val. vyks dar vienerios Citadele KMT pirmojo etapo rungtynės, kuriose NKL klubų sėkmę pakartoti sieks vietos „Šilutė“. Jai ant parketo kelią pastos Alytaus „Dzūkijos“ vyrukai. Tiesiogiai stebėti šią dvikovą galėsite portale Delfi.lt.