Įspūdingo naujoko vedami „Gargždai“ pasiekė pirmą pergalę „Betsafe-LKL“

2023-10-16

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ginklus surėmė iki šiol pergalių badą kenčiančios ekipos.

Pirmą laimėjimą pasiekti pavyko „Gargždams“ (1-4), kurie su naujokais priešakyje namie 97:84 (23:23, 23:25, 23:24, 28:12) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-5).

Kiek anksčiau Citadele KMT susitikimą kėdainiškiai jau yra laimėję, o „Gargždams“ tai apskritai pirmoji sezono pergalė.

Rungtynių pradžia buvo labai lygi ir iliustravo vieno lygio oponentų akistatą – 23:23. Ignas Vaitkus, Seanas McNeilas ir Brevinas Galloway‘us pabandė suteikti pranašumą kėdainiškiams (32:27), tačiau po kelių atakų „Gargždai“ jau buvo priekyje – 35:34. Pasibaigus dviem ketvirčiams svečiai pirmavo, tačiau neženkliai – 48:46.

Panaši situacija liko ir po didžiosios pertraukos, kur nė viena komanda nepabėgo labiau. Vos „Nevėžis-Optibet“ pradėjo tolti (55:52), sulaukė šeimininkų spurto – 59:57. Visa tai reiškė, kad ketvirtajame ketvirtyje lauks įtempčiausios minutės – 69:72.

Kėdainių komanda po B.Galloway‘aus metimo didino persvarą (77:71), tačiau intrigos iššvaistyti neketino N.Wardas, krovęs kamuolį į krepšį – 76:79. Maža to, Justas Furmanavičius sumetė baudas, o Ivanas Gavrilovičius pataikė iš toli (81:79), išvedę į priekį šeimininkus.

N.Wardas tempė į priekį savo ekipą ir toliau (85:80), šeimininkai visiškai dominavo mačo pabaigoje ir užtikrintai pasiekė pergalę.

Nicholasas Wardas „Betsafe-LKL“ prisistatė įspūdingai: per 30 minučių pelnė 31 tašką (12/19 dvit., 7/11 baud.), atkovojo 5 kamuolius, 2 – perėmė, 3 – prarado, blokavo 2 metimus, gavo bloką, provokavo 8 pražangas, 2 kartus prasižengė ir rinko 31 naudingumo balą.

„Gargždų“ gretose debiutavęs Aurimas Majauskas per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/4 dvit.), atkovojo 2 kamuolius, po 1 – prarado ir perėmė, kartą prasižengė ir rinko 1 naudingumo balą.

R.Larsono statistika per 32 minutes siekė 14 taškų (2/6 dvit., 3/7 trit., 1/1 baud.), taip pat jis atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 perdavimus, 5 sykius klydo, 2 kamuolius perėmė, gavo bloką, provokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles ir rinko 12 naudingumo balų.

„Geros, smagios rungtynės, pagaliau iškovota pergalė. Didžiausias džiaugsmas, kad grįžus namo galėsiu sūnui į akis pažiūrėti“, – šypsojosi auklėtinių išpraustas Laimonas Eglinskas.

„Ketvirtame kėlinyje visiškai sustojo mūsų puolimas, o gynybos nebuvo ir prieš tai. Kaip buvo galima spėti, laimės gynyba. Tą „Gargždai“ ir padarė: ketvirtame kėlinyje susigynė, mes – ne“, – apgailestavo Gediminas Petrauskas.

„Gargždai“: Nicholasas Wardas 31 (31 n.b.), Ivanas Gavrilovičius 21 (5/9 trit.), Ryanas Larsonas 14 (6 rez. perd.), Jaylonas Scottas (10 atk. kam., 8 rez. perd., 28 n.b.) ir Justas Furmanavičius – 11.

„Nevėžis-Optibet“: Ignas Vaitkus 19, Viny Okouo (9 atk. kam.) ir Brevinas Galloway‘us – po 13, Lovre Bašičius ir Seanas McNeilas – po 11.