Šventė Kėdainiuose – pirma pergalė pasiekta prieš „Šiaulius“

2023-11-06

Dramatišką pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsirašė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (1-7), kuris namie 89:84 (28:18, 19:28, 20:17, 22:21) palaužė „Šiaulius“ (1-7).

„Nevėžis-Optibet“ uždavė gerą toną rungtynėms ir po pirmojo kėlinio turėjo dviženklę persvarą – 28:18.

Tomašas Pavelka ir Leonardas Thorpe‘as „Šiaulių“ atsilikimą aptirpdė (26:31), o kol kėdainiškių puolimas strigo, minėtas tandemas toliau tempė į priekį svečius – 32:35. Šeimininkai sureagavo ir pelnė be atsako 6 taškus, bet po dviejų ketvirčių jų pranašumas liko tik minimalus – 47:46.

Po pertraukos Kėdainių komanda vėl bandė atitrūkti (56:48), bet šįkart T.Pavelka su Danieliu Baslyku ėmėsi savo darbo – 53:56. Nors kova buvo atkakli, iki pat ketvirčio pabaigos „Šiauliai“ liko atsiliekančių pozicijoje – 63:67.

Tai keitėsi paskutiniame ketvirtyje. Jokūbo Rubino tolimas šūvis persvėrė rezultatą (68:67), o Gediminas Petrauskas prašė pertraukėlės. Po jos dar tritaškį pridėjo Paulius Danusevičius ir Dovydas Romančenko, bet Ignas Vaitkus neleido varžovams pabėgti labiau – 73:76. Atsilikimą iki minimumo rėžė Viny Okouo (75:76), dar stojęs mesti baudos, bet jos nepataikęs.

Intriga išliko iki pačios pabaigos. Likus pustrečios minutės J.Davisas tritaškiu artino „Šiaulius“ prie oponentų (80:81), o Robertas Keliačius žingsniavo. Pražangą provokavęs I.Vaikus vedė į priekį „Nevėžį-Optibet“, tačiau netrukus L.Thorpe‘as pataikė svarbų dvitaškį – 84:84.

Likus 31 sek. Carlosas Jurgensas pataikė su pražanga (87:84), o galutinai prie pergalės šeimininkus artino R.Keliačius – 89:84.

Kėdainių klube efektyviausius sezono mačus sužaidė I.Vaitkus (21 tšk., 5 atk. kam., 31 n.b.) ir Z.Watermanas (24 tšk., 8 atk. kam., 32 n.b.).

„Nevėžis-Optibet“: Zane‘as Watermanas 24 (8 atk. kam., 32 n.b.), Ignas Vaitkus 21 (5 atk. kam., 31 n.b.), Robertas Keliačius 12, Seanas McNeilas 11, Carlosas Jurgensas 10.

„Šiauliai“: Tomašas Pavelka 21 (10 atk. kam., 30 n.b.), Leonardas Thorpe‘as 20 (9 rez. perd.), Jonathanas Davisas 11, Jokūbas Rubinas 9.