Lyderių ir autsaiderių susitikimas baigėsi nelengva „Wolves“ pergale

2023-12-03

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingą žygį pratęsė lyderių regalijas priėmę Vilniaus „Wolves“ (11/1).

Lygoje pirmaujantis klubas savo arenoje 86:77 (22:19, 26:25, 20:17, 18:16) palaužė „Šiaulius“ (1/11).

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, po Shaquille’o Keitho ir Nojaus Mineikio metimų pirmavę 13:10. Lygus rezultatas buvo ir po Eimanto Stankevičiaus taškų (17:17), tačiau pirmąjį kėlinį laimėti pavyko „vilkams“ – 22:19.

Antrasis kėlinys jau priklausė šeimininkams, kurie po Ado Juškevičiaus tritaškio atsiplėšė 35:23. Iki ilgosios pertraukos šiauliečiai prisiartino N.Mineikio ir L.J.Thorpe’o tritaškiais (44:48). Atkakli kova tęsėsi ir komandoms grįžus iš rūbinių, tritaškiu skirtumą tarp komandų apkarpė Bennettas Vanderis Plasas (57:64).

L.J.Thorpe’as ketvirtojo kėlinio starte dar pagyvino intrigą – 65:68. Likus žaisti tris minutes svarbų tritaškį pataikė Arnas Beručka – 80:72. paskutines abejones dėl nugalėtojų išsklaidė Regimanto Minioto dvitaškis (86:76). Paskutiniu mačo akcentu tapo nesportinė Vaido Kariniausko pražanga praradus kamuolį prieš L.J.Thorpe’ą.

„Vilkai“ vertėsi devynių žaidėjų rotacija – komandai padėti negali traumuoti Rasheedas Sulaimonas ir Jeffery Tayloras, neišbėgo ir mačui registruotas Eigirdas Žukauskas.

Galingą pasirodymą surengė R. Miniotas, per 31 minutę pelnęs 15 taškų (7/8 dvitaškių, 1/1 baudos metimo), atkovojęs net 19 ir perėmęs kamuolį, atlikęs rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydęs, 3 sykius prasižengęs bei surinkęs 32 naudingumo balus.

Vilniaus ekipa kovą dėl kamuolių laimėjo 37:24, o tritaškius metė retai, bet itin efektyviai – 9/16, 56 procentų taiklumas.

Komandos susitikusios buvo ir pirmajame sezono mače, tuomet „Wolves“ taip pat nebuvo lengva – svečiuose laimėta 68:66.

Po tokios mačo baigties komandos išlieka skirtingose turnyro lentelės pusėse – „Wolves“ yra vienvaldžiai lyderiai, „Šiauliai“ paskutinę vietą dalinasi su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“ (1/10).

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 17, Regimantas Miniotas 15 (7/8 dvitaškių, 19 atk. kam.), Džordže Gagičius 12, Kristupas Žemaitis 9, Vitalijus Kozys, Vaidas Kariniauskas (11 rez. perd.) ir Adas Juškevičius po 8.

„Šiauliai“: L.J.Thorpe'as 15 (11 rez. perd., 3 per. kam.), Nojus Mineikis 14 (3/6 tritaškių), Shaquille'as Keithas 13, Eimantas Stankevičius ir Tomašas Pavelka (7 atk. kam.) po 11, Paulius Danusevičius 8 (5 atk. kam.).