Į „Betsafe-LKL“ grįžęs Ž. Urbonas atvedė „Šiaulius“ į pergalę prieš Mažeikių klubą

2023-12-30

Į Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) sugrįžo treneris Žydrūnas Urbonas, o darbo rezultatus iliustravo pergalė.

„Šiauliai“ (3-12) išvykoje 78:73 (21:13, 19:21, 18:24, 20:15) palaužė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (5-9) ekipą.

Pirmoji komandų akistata buvo pasibaigusi mažeikiškių pergale 90:81.

Mažeikių ekipai tai buvo pirmasis mačas be Artūro Jomanto, kuris pradėjo darbus Vilniaus „Ryto“ sporto direktoriaus poste.

Ši pergalė buvo itin reikšminga „Šiauliams“, kurie buvo „Betsafe-LKL“ dugne. Dabar pavyko laimėjimais prisivyti Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (3-12) ir „Gargždus“ (3-12).

Pokyčius įgyvendinę „Šiauliai“ gerai pradėjo susitikimą ir po Eimanto Stankevičiaus tritaškio įgijo dviženklę persvarą – 21:11. Tiesa, ją mažinti ėmė Tadas Pažėra ir Kay‘us Brunhke, bet atsaką paruošė Paulius Danusevičius su Shaquille‘u Keithu – 30:18.

„Šiauliai“ bandė tolti (34:20), tačiau iki antrojo kėlinio pabaigos Mažeikių komanda savo padėtį kiek stabilizavo – 34:40. Per pertrauką šeimininkai pasidarė išvadas ir prabėgus pustrečios minutės skirtumą rėžė iki minimumo – 41:42. Kurį laiką tritaškiais šiauliečiai laikėsi priekyje (50:45), bet galiausiai tuo pačiu ginklu „M Basket-Delamode“ lygino rezultatą – 53:53.

Lygu buvo ir prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui – 58:58. Vis tik Danielis Baslykas, Dachonas Burke‘as, Bennettas Vander Plasas ir Eimantas Stankevičius ėmė rinkti taškus bei krauti persvarą šiauliečiams – 70:60. Nors liko dar pusė kėlinio, šia gera atkarpa „Šiauliai“ buvo padėję pamatus pergalei – 74:61.

Mažeikiškiai intrigą atkūrė likus porai minučių, kuomet agresyvumo dėka priartėjo iki 7 taškų, o Henri Kantonenas pridėjo dar dvitaškį – 71:76. Svarbias baudas realizavo L.Thorpe‘as (78:71) ir pergalės svečiai nebepaleido.

„M Basket-Delamode“: Giedrius Staniulis 21, Kay‘us Bruhnke 18, Chaunchey Collinsas ir Martynas Paliukėnas – po 9, Henris Kantonenas 6 (7 atk. kam.).

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 17, Tomašas Pavelka 10 (9 atk. kam.), Leonardas Thorpe‘as 9, Nojus Mineikis ir Dachonas Burke‘as – po 8.