„Šiauliai“ sėkmingą seriją pratęsė nugalėdami svečius iš Kėdainių

2024-01-28

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo dviejų už atkrintamųjų ribos žengiančių klubų susidūrimas.

„Šiauliai“ (5/13) savo arenoje 85:77 (25:19, 24:28, 18:20, 18:10) laimėjo prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (4/14).

Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai, tačiau šiauliečiai atsakė spurtu 13:3 ir iki kėlinio pabaigos išsiveržė į priekį (25:19). Antrajame ketvirtyje Shaquille’o Keitho dvitaškis su pražanga pakėlė šį pranašumą iki 13 taškų (40:27), tačiau žaidimas išsilygino dar iki ilgosios pertraukos (49:47).

Pailsėjus iniciatyvą jau perėmė Kėdainių klubas, po Roberto Keliačiaus baudos metimo atsiplėšęs 61:53. „Status quo“ atstatytas buvo paskutinėje trečiojo kėlinio atakoje, pasižymėjus Dachonui Burke’ui (67:67).

Lemiamoje atkarpoje geriau startavo „Šiauliai“, o Gedimino Petrausko minutės pertraukėlę iššaukė Pauliaus Danusevičiaus tritaškis (81:72). Iš šios duobės Kėdainiui klubui išlipti jau nepavyko.

Pirmąjį šių klubų susidūrimą Kėdainiuose šeimininkai laimėjo 89:84. Tiesa, komandos du kartus susidūrė ir Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT), kurioje abu kartus stipresni buvo šiauliečiai (102:98 ir 89:74).

„Nevėžis-Optibet“ šiame „Betsafe-LKL“ sezone pralaimėjo visus devynis išvykos mačus ir pergales renka tik namie. Tuo tarpu Šiaulių klubas sėkmingai žygiuoja komandą perėmus Žydrūnui Urbonui. Su nauju strategu pasiektas Citadele KMT finalo ketvertas, o „Betsafe-LKL“ per keturis pastaruosius mačus suklupta tik prieš Kauno „Žalgirį“.

Šiame mače išsiskyrė Eimantas Stankevičius, per 28 minutes surinkęs 23 taškus (5/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 4/6 baudų metimų), 8 atkovotus, perimtą ir prarastą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 pražangas bei 27 naudingumo balus.

Kėdainių komandoje neįprastai kuklus buvo Zane'as Watermanas. Amerikietis buvo arti dvigubo dublio, surinkdamas 8 taškus ir 8 atkovotus kamuolius, tačiau stokojo taiklumo (2/9 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 1/2 baudų metimų) bei finišavo su vos 3 naudingumo balais, nors vidutiniškai renka 18,1.

„Šiauliai“ šia pergale pavijo devintąją vietą lygoje užimančias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5/13), kėdainiškiai išlieka vienuolikti.

Žydrūno Urbono auklėtiniai lieka namuose, kuriuose kitą sekmadienį priims Vilniaus „Rytą“ (15/2), Kėdainiuose tą pačią dieną lankysis Klaipėdos „Neptūnas“ (8/10).

„Šiauliai“: Eimantas Stankevičius 23 (3/5 tritaškių, 8 atk. kam.), Bennettas Vanderis Plasas 13 (3/5 tritaškių), Paulius Danusevičius 11 (6 atk. kam., 3 blokai), L. J. Thorpe'as (5 rez. perd.) ir Dachonas Burke'as (3 per. kam.) po 9.

„Nevėžis-Optibet“: Ignas Vaitkus (8 atk. kam., 5 rez. perd., 5 klaidos, 4/5 tritaškių) ir Seanas McNeilas (4/7 tritaškių) po 20, Courtney Ramey 13 (4/8 tritaškių), Zane'as Watermanas 8 (8 atk. kam., 3/15 metimų).