Įtemptose rungtynėse – „Neptūno“ pergalė prieš „Šiaulius“
„Betsafe-LKL“ nuotr.

2024-03-11

Antrąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (8-12), kuris apgynė tvirtovę nuo „Šiaulių“ (5-15) – 85:76 (19:17, 23:22, 24:22, 19:15)

Taip pergalėmis klaipėdiečiai pavijo Mažeikių „M Basket-Delamode“ (8-11) klubą.

Rungtynės klostėsi lygiai ir permainingai didžiąją jų dalį. Pirmajame ketvirtyje po Martyno Pacevičiaus taškų „Neptūnas“ buvo įgijęs 6 taškų persvarą (19:13), tiesa, ji tirpo po Shaquille‘o Keitho ir Danielio Baslyko metimų – 17:19.

D.Baslykas padėjo „Šiauliams“ persverti rezultatą (22:21), vis tik „Neptūnas“ neleido svečiams pabėgti. Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi ir po dviejų ketvirčių šeimininkai turėjo trapią persvarą – 42:39.

Panaši situacija buvo po pertraukos – nė viena ekipa labiau neatitrūko, maksimalus skirtumas siekė 3 taškus. Likus 2 minutėms iki trečio kėlinio pabaigos „Neptūnas“ pirmavo 59:56, o Mindaugui Girdžiūnui tritaškiu ir baudomis dar pavyko paauginti persvarą – 66:61.

Joshas Newkirkas augino klaipėdiečių persvarą iki rekordinės šiose rungtynėse (70:63), maža to, dar du taškus netrukus pelnė Ąžuolas Tubelis, vertęs Žydrūną Urboną prašyti pertraukėlės – 72:63. Iškart po jos taiklų tritaškį paleido Karolis Giedraitis (66:72), antrąjį – Nojus Mineikis – 69:72. Kėliniui įpusėjus tuo pačiu atsakė Ą.Tubelis (75:69), o Tomašas Pavelka gavo paprastą bei techninę pražangas – jo rungtynės buvo baigtos.

Liko pusketvirtos minutės, I.Sargiūno dėka „Neptūnas“ artėjo pergalės link (80:71), tuo tarpu šiauliečių atakos strigo. Skirtumas pirmąsyk tapo dviženklis (81:71), o išsigelbėti šiauliečiai nebesugebėjo.

Klaipėdai prisistatęs J.Newkirkas per 17 minučių pelnė 7 taškus, atliko 4 perdavimus, 2 kartus klydo, 3 – prasižengė ir rinko 6 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 17 (9 atk. kam., 6/13 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 13, Martynas Pacevičius 10 (8 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 9, Timas Lambrechtas 8.

„Šiauliai“: Leonardas Thorpe‘as 18 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 22 n.b.) Karolis Giedraitis ir Shaquille‘as Keithas – po 12, Paulius Danusevičius 10, Danielis Baslykas 8.