„Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Dzūkiją“ pažymėta M. Lukauskio rekordu

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-12-30

Vilniaus „Lietuvos rytas“ vos neprisižaidė Alytuje, o visų laikų „Betsafe–LKL“ čempionato rekordininku tapo Mindaugas Lukauskis.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 85:74 nugalėjo kovingai žaidusią Alytaus „Dzūkijos“ ekipą.

Ypatingos rungtynės tai buvo „Lietuvos ryto“ veteranui M. Lukauskiui – puolėjui tai buvo jau 555-osios rungtynės Lietuvos krepšinio lygoje. Su šiuo rezultatu 38-erių metų atletas aplenkė Rolandą Matulį bei tapo daugiausia rungtynių lygos istorijoje sužaidusiu krepšininku.

„Na, aš manau, kad jie protingi, – apie auklėtinių Naujųjų metų sutikimą kalbėjo R. Kurtinaitis. – Palinkėjau jiems geros Naujųjų metų nakties ir paprašiau, kad būtų protingi.“

Vilniečius į priekį vedė vos per 17 žaidimo minučių 17 taškų surinkęs Loukas Mavrokefalidis. Chrisas Krameris ir Egidijus Mockevičius pridėjo po 14 taškų. Roko Giedraičio sąskaitoje buvo 13 taškų.

„Dzūkijos“ komandoje išsiskyrė 19 taškų pelnęs Katinas Reinhardtas. Alejandro Hernandezas ir Gediminas Žalalis atitinkamai surinko po 12 ir 11 taškų.

„Manau, kad turėtų būti geriau, – pirmąją sezono dalį apibūdino alytiškių strategas Nikola Vasilevas. – Pralaimėjome namie tokias rungtynes, kurių nesitikėjome pralaimėti ir tai mus labai baudė. Be abejonės, antra sezono pusė gali būti kur kas geresnė.“

Rungtynes kur kas geriau pradėjo „Lietuvos rytas“, kuris jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (25:11). Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis – „Dzūkija“ sugrįžo į rungtynes ir prieš ilgąją pertrauką savo deficitą apmažino iki 3 taškų – 27:33.

Po ilgosios pertraukos kova apsilygino, o prieš lemiamą ketvirtį priekyje buvo vilniečiai (58:51). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti apie minutę alytiškiai buvo priartėję iki 4 taškų (74:78), tačiau tada C. Krameris smeigė tritaškį ir nugalėtojas tapo aiškus – 85:74.