Šiandien Vilniuje įvyko Lietuvos krepšinio lygos valdybos posėdis, kurio metu buvo aptarti svarbiausi lygos klausimai ir pradėti kloti pamatai naujajam sezonui.

Pirmas ir vienas svarbiausių aptartų klausimų buvo 2017-2018 m. sezono LKL čempionato vykdymo nuostatų svarstymas ir tvirtinimas. Po ilgų diskusijų buvo priimti pakeitimai, kurie padės lygai ir jos klubams tapti dar stipresniais marketingo ir viešųjų ryšių srityse bei pritraukti daugiau sirgalių į arenas ir prie televizijos ekranų.

„Labai džiaugiamės priimta nuostatų naujove, kad prieš televizines rungtynes lygos filmavimo komanda bus įleidžiama į komandų rūbines, kur galės pamatyti paskutinį pasiruošimą bei įkvepiančias trenerių kalbas. Manome, kad tai yra didelis žingsnis į priekį, norint didinti susidomėjimą lyga,“ – džiaugėsi LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Kitas labai svarbus posėdžio klausimas buvo „Karaliaus Mindaugo taurės 2018“ turnyro formato tvirtinimas. Klubams buvo pasiūlyti trys taurės formatai ir po ilgų diskusijų buvo priimtas naujasis formatas, kuris galios ateinančius ketverius metus. Turnyro, kuris vyks 2018 m. vasario 17 – 18 d., šiais metais pristatytas akcentas – burtų traukimo ceremonija – išliks, tačiau burtai bus traukiami tik norint išsiaiškinti turnyro ketvirtfinalio poras. Buvo atsisakyta antrosios burtų traukimo dalies, kuomet traukiamas miestas, kuriame žais komandos. Pirmąsias keturias vietas užėmusios komandos, po dviejų reguliaraus sezono ratų, džiaugsis iškovojusios namų aikštės pranašumą. Tiksli finalinio turnyro vykdymo vieta bus paskelbta prasidėjus naujajam Lietuvos krepšinio lygos sezonui.

Po mažiau nei mėnesio, birželio 20 d., klubų atstovai vėl susitiks Vilniuje, LKL visuotiniame susirinkime, kurio metu bus renkamas LKL prezidentas. Prezidento kandidatų paraiškų yra laukiama iki birželio 2 d., tačiau šiuo metu yra gautas tik vienas prašymas – dabartinio LKL prezidento Remigijaus Milašiaus.