Lietuvos krepšinio lyga startuoja su nauju socialiniu projektu „Gyvenimas krepšinio ritmu“. Kartu su partneriais „Western Union Foundation“ ir kitu socialiniu krepšinio projektu „Krepšinio galia“ inicijuotas projektas atkreips dėmesį į dienos centrus lankančius vaikus iš sunkiau gyvenančių šeimų.

Pagrindinis jo tikslas – krepšinio pagalba mokyti mažuosius svarbiausių socialinių įgūdžių. Naujas projektas apsilankė jau trijuose miestuose – Klaipėdoje, Pasvalyje bei Alytuje.

„Kiekvienam žmogui per jo gyvenimą būtina sužinoti svarbiausius dalykus, išmokti sunkiausias pamokas, išgirsti geriausius patarimus. Nors gali skambėti keistai ir neįtikėtinai, bet krepšinio žaidimas – puikus būdas tai padaryti. Šiandien krepšininkai atskleidė aštuonis pagrindinius krepšinio technikos žingsnius ir parodė, kad jie ne tik išmoko žaisti krepšinį, bet ir leidžia žengti didžiulį žingsnį savo gyvenime ir kasdienybėje. Po jų istorijų vaikai įsitikino: ir krepšinyje, ir gyvenime kiekvienas žingsnis yra svarbus ir padedantis kurti geresnę ateitį“, – teigė šventės organizatoriai.

Inscenizuotos treniruotės pradžioje krepšininkai bei treneriai, kartu su vaikais darė apšilimą, sudalyvavo komandinėje estafetėje, išbandė savo rankos taiklumą, o vėliau per krepšinio prizmę dalijosi svarbia gyvenimiška patirtimi, pamokomis ir patarimais.

„Labiausiai įsiminė vaikų šypsenos. Jie buvo labai patenkinti, džiaugėsi sportuodami, susitikę su krepšininkais. Mums tai taip pat suteikė daug džiaugsmo“, – sakė Klaipėdos „Neptūno“ ekipos kapitonas Martynas Mažeika, kartu su uostamiesčio komanda aplankęs Priekulės Socialinių paslaugų centro vaikus.

„Šventė pavyko nuostabiai – vaikai buvo kupini džiaugsmo, jų veidai tiesiog švietė nuo šypsenų. Tokie renginiai yra labai reikalingi, kad vaikai turėtų kuo užsiimti bei sužinotų, kokia yra sporto nauda“, – pridėjo centro direktorė Vilija Lingienė.

Pasvalyje apsilankęs „Western Union Foundation“ vadovas Sergej Sidorov taip pat pasidžiaugė projekto sėkme: „Jau antrus metus dirbame kartu ir tai tampa lyg tam tikra tradicija. Mums labai smagu, kad vaikai yra įtraukiami į sportą ir tai yra svarbu tiek mums, tiek visai Lietuvai. Tikimės, kad galbūt po šių renginių išaugs ne vienas garsus krepšininkas.“

„Visiems vaikams norėčiau palinkėti entuziazmo, daug šypsenų ir daug juoko. Kai viską darysite su šypsena ir gera nuotaika, jums pasiseks!“, – vaikams patarė Alytaus „Dzūkijos“ komandos žaidėjas Gediminas Navickas.

Renginio pabaigoje vaikai dalyvavo specialiame žaidime, kurio nugalėtojams buvo įteikti remėjų įsteigti prizai.