„Lietkabelis“ įveikė solidžiai rungtyniavusią „Dzūkiją“

Autorius: M. Kerikas
2017-04-15

„Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate 23-ąją pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 70:62 (22:16, 18:17, 11:12, 19:17) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ ekipą.

Rungtynių startas: Susitikimas prasidėjo apylygiai bei sužaidus 2 minutes priekyje nežymiai buvo „Lietkabelis“ (4:2). Įpusėjus ketvirčiui panevėžiečiai įgijo 5 taškų pranašumą (13:8) ir pirmavo iki pat kėlinio pabaigos. Po pirmų 10 žaidimo minučių švieslentė rodė Panevėžio komandai palankesnius skaičius – 22:16.

Kova: Antrame kėlinyje Panevėžio „Lietkabelis“ visą laiką pirmavo, bet dviženklės persvaros taip ir nesusikrovė. Didžiausias panevėžiečių pranašumas buvo 9 taškai (36:27), o po dviejų ketvirčių „Dzūkijos“ krepšininkai turėjo 7 taškų deficitą – 33:40.

Nekrito: Pirmoje rungtynių dalyje abiems komandoms labai nesisekė atakuoti iš tritaškio zonos. Aikštelės šeimininkai iš 14 mėginimų realizavo vos 3 tolimus metimus (21 % taiklumas), tuo tarpu alytiškiai neįmetė nei vieno tritaškio, nors bandė 8 kartus (0 % taiklumas).

Dviženklis: Vos prasidėjus trečiam kėliniui „Lietkabelis“ pelnė 4 taškus be atsako bei pirmą kartą šiose rungtynėse buvo priekyje dviženkliu skirtumu (44:33). Tai ir buvo didžiausias panevėžiečių pranašumas, o po 30 žaidimo minučių jie turėjo 6 taškų persvarą – 51:45.

Atomazga: Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Lietkabelis“ toliau pirmavo (57:51), tačiau jau po minutės „Dzūkija“ pradėjo lipti ant kulnų (57:55). Likus žaisti tik 3 minutes panevėžiečiai vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (63:55) ir prasidėjus paskutinei minutei toliau kontroliavo situaciją atitrūkę jau dviženkle persvara (68:58). Per likusį laiką „Dzūkija“ pasivyti nesugebėjo bei aidinti sirena skelbė „Lietkabelio“ pergalę – 70:62.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 12 tšk, Benas Madgenas 11 tšk, Mindaugas Lukauskis 10 tšk, Kšištofas Lavrinovičius 9 tšk.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 14 tšk, Paulius Morkeliūnas 13 tšk, Jamesas Gavinas 12 tšk, Julius Kazakauskas 8 tšk.