Prienų „CBet“ (10-12) krepšininkai Saulės mieste ne kartą turėjo persvarą, ne kartą ją išleido, tačiau lemiamu metu sužaidė tiksliau ir „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo dar vieną pergalę, įveikdami „Šiaulių“ (6-16) krepšininkus 87:74 (23:14, 16:23, 23:22, 25:15).

Tai buvo jau penktoji šių komandų akistata visuose turnyruose šiame sezone, Prienų krepšininkai laimėjo antrą kartą ir pirmą kartą tai padarė išvykoje.

Po šios pergalės „CBet“ dar labiau įsitvirtino šeštoje lentelės vietoje – dešimt pergalių turintys prieniškiai net keturiais laimėjimais lenkia keturias žemiau esančias ekipas, kurios pergalės skonį patyrė po šešis kartus.

Įdomu tai, jog svečiai pergalę iškovojo rotacijoje naudodami vos aštuonis žaidėjus – protokole buvo įrašyta dešimt pavardžių, tačiau Gediminas Maceina ir Ernestas Mankauskas ant parketo nepasirodė.

Tačiau Prienų komanda įrodė, jog svarbu ne kiekybė, o kokybė – net šeši ekipos krepšininkai surinko dviženklius naudingumo balų skaičius.

Pirmoje rungtynių dalyje Prienų komanda ne kartą bandė pabėgti, bet šiauliečiai vis rasdavo priešnuodžių ir priartėdavo.

Po pertraukos „Šiauliai“ net ir sugebėjo išsiveržti į priekį (57:53), o tai jiems padaryti padėjo rastas X faktorius.

Tokiu tapo tik trečiame kėlinyje į aikštelę žengęs Eimantas Stankevičius. Snaiperis šovė tris tritaškius, iš viso per kėlinį surinko 11 taškų ir taip bandė laikyti savo komandą rungtynėse.

Tačiau vėliau Antano Sireikos auklėtiniai puolime sustojo, leido įsisvaidyti oponentų toliašaudei artilerijai ir ketvirtajame kėlinyje vėl turėjo dviženklį deficitą (66:77).

Šeimininkai kelis kartus dar bandė spurtuoti, tačiau to padaryti nepavyko, tad su pergale namo išvyko Prienų krepšininkai.

Vienu pagrindinių „CBet“ pergalės faktorių buvo tritaškiai – svečiai jų metė daug, tačiau nemažai ir pataikė (14/33, 42 proc,). 

Po pergalės „CBet“ treneris Mantas Šernius sakė, jog liko patenkintas savo auklėtinių pasirodymų.

„Rungtynės tikrai gavosi geros, vyko ir trenerių kova. Aišku, šitoje vietoje reikia būti atidžiam, nes „Šiauliai“ mėgsta siurprizus tiek gynyboje, tiek ir puolime. Buvo svarbu reaguoti į tai, ką pasiūlys varžovai.

Susitvarkėme tikrai gerai, buvo klaidelių pirmoje pusėje nemažai, bet vėliau laikėmės savo taisyklių ir manau, kad ketvirtas kėlinys buvo lengvesnis ir pagaliau rungtynių pabaigoje galėjau atsisėsti“, – teigė M. Šernius.

Tuo tarpu šiauliečių vedlys Antanas Sireika iš savo auklėtinių pasigedo kovingumo.

„Mes galime ir pralaimėti, esame žmonės, bet ne šitokia energija, bėgiojimu ristele. Turime parodyti, kad galime kovoti, galime spausti, tai visada būdavo „Šiaulių“ bruožas.

Šito labai pasigedau ir esu nepatenkintas. Turėjome visus žaidėjus. Gal mano klaida, kad pasitikėjau žmonėmis, kurie buvo traumuoti, nesitreniravo ir atėjo tiesiog į rungtynes. Daviau žaisti, nes jie labiau patyrę, rezultatas nesakė nieko blogo, bet paskui tiesiog pakrypo į kitą pusę ir nebuvo žmonių, kurie galėtų sustabdyti.

Reikėjo kažkaip kitaip patiems sužaisti agresyvesne sudėtimi. Esu nepatenkintas rungtynėmis“, – sakė A. Sireika.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 18 (7 atk. kam., 26 naud.), Keronas Deshieldsas 14, Evaldas Šaulys ir Eimantas Stankevičius po 11;

„CBet“: Laurynas Birutis 18 (7 atk. kam., 26 naud.), Lukas Uleckas ir Martynas Varnas po 15, Arnas Velička 13, Regimantas Miniotas 12;