Galingai startavęs „Neptūnas“ atsilaikė prieš charakterį pademonstravusius „Gargždus“
„Betsafe-LKL“ nuotr.

2023-10-25

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) dramatišką pergalę pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (3-0).

Nepaisant to, kad „Gargždai“ (1-2) parodė charakterį, jiems nepavyko iškovoti pergalės – 87:97 (16:33, 19:25, 27:11, 25:28).

Klaipėdos komanda uždavė įspūdingą startą rungtynėms. Galingas puolimas lėmė tai, kad jau po pirmojo kėlinio pavyko atitrūkti solidžiai – 33:16.

Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Pacevičius toliau didino atotrūkį (37:16), o „Gargždai“ tapo įsprausti į nepavydėtiną situaciją. Ryanas Larsonas tritaškiu nutraukė taškų badą, bet labiau užkurti puolimo nesisekė. „Neptūnas“ vis dar turėjo triuškinamą pranašumą (52:27), o po antrojo kėlinio pirmavo 58:35.

Nicholasas Wardas ir Aurimas Majauskas bandė gelbėti „Gargždus“ – 43:61. Kuomet atsilikimas tirpo iki 15 taškų (50:65), Mindaugas Brazys prašė pertraukėlės. Iškart po jos du tritaškius smeigė Jaylonas Scottas (56:65), dar du taškus pelnė A.Majauskas, o Justas Furmanavičius realizavo baudas – 60:65. Kol klaipėdiečiai klydo, gargždiškiai kapstėsi iš duobės.

N.Wardas rinko labai reikšmingus taškus ir vis keliavo prie baudų metimo linijos, o po J.Furmanavičiaus bei J.Scotto metimų komandas skyrė 2 taškai – 77:79. Baudas sumetė Thomasas Rutherfordas, bet žaibišku metimu jam atsakė N.Wardas – 79:81.

Liko jau mažiau nei 3 minutės, kertiniu metu šaltus nervus rodė Žygimantas Janavičius – 85:79. Vis tik savąjį charakterį demonstravo Ivanas Gavrilovičius, vertęs varžovus prašyti pasitarimo – 84:89. I.Sargiūnas ir D.Gailius gale tempė į priekį klaipėdiečius, kurie pergalės iš rankų nepaleido.

„Gargždai“: Jaylonas Scottas 29 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Nicholasas Wardas 16, Justas Furmanavičius 12, Ryanas Larsonas (5 rez. perd.), Ivanas Gavrilovičius ir Aurimas Majauskas – po 8.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 22 (6 rez. perd.), Matas Vaitkus 17, Thomasas Rutherfordas 13 (8 atk. kam.), Timas Lambrechtas ir Mindaugas Girdžiūnas – po 11.