„Gargždai“ su Citadele KMT atsisveikino pergale Telšiuose

2023-11-22

Dvi naujausios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) komandos tarpusavio mūšiu baigė žygį Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje.

„Gargždai“ (2/4) išvykoje į Telšius laimėjo prieš Mažeikių „M Basket-Delamode“ (1/5) komandą – 91:81 (22:19, 17:26, 25:18, 27:18).

Svečiai startavo solidžiau, kai Nicholas Wardas baudų metimais padėjo atsiplėšti 10:3. Vis dėlto toli pabėgti jiems nepavyko, o antrojo kėlinio pradžioje Giedrius Staniulis dvitaškiu su pražanga mažino skirtumą iki minimalaus (25:26).

Kėlinio pabaigoje emocijoms pasidavė Tadas Pažėra, po pralaimėtų grumtynių dėl kamuolio sudavęs Borisui Mbalai ir taip užsidirbęs nesportinę pražangą, nors „Gargždų“ legionierius ir pataikė tik vieną iš keturių baudų metimų. Su antrojo kėlinio sirena dar driokstelėjo Chauncey Collinsas, pataikęs itin tolimą tritaškį (45:39).

Po ilgosios pertraukos G. Staniulis sukrovė šeimininkams dviženklį pranašumą (51:40). „Gargždai“ atsitiesė, po Jaylono Scotto dvitaškio priartėję iki minimalaus deficito (61:62). Čia svečiai nesustojo bei po Ryano Larsono ir J. Scotto tritaškių jau patys susikrovė dviženklę persvarą (78:67), šį kartą pranašumą išlaikę iki finalinės sirenos.

„Gargždai“ iki pergalės nukeliavo net ir pataupę vieną lyderių – rungtynėms registruotas buvo, bet nuo suolo nepakilo Justas Furmanavičius.

Laimono Eglinsko auklėtiniai tiesiog dominavo kovoje dėl kamuolių (54:27). Vien po varžovų krepšiais gargždiškiai nusiėmė 19 kamuolių.

Mačo MVP tapo N. Wardas – 26 minutės, 17 taškų (6/10 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/6 baudų metimų), 13 atkovotų ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, 4 pražangos bei 24 naudingumo balai.

Gargždiškiai laimėjo ir pirmąjį tarpusavio susitikimą Citadele KMT (95:93), o „Betsafe-LKL“ šių komandų keliai pirmą kartą susitiks jau šeštadienį (lapkričio 25-ąją), taip pat Telšiuose.

Citadele KMT A grupėje šios komandos užėmė trečiąją ir ketvirtąją vietas bei į kitą etapą neprasibrovė. Dabar joms liko „Betsafe-LKL“ frontas, kur taip pat žygiuojama koja kojon – kartu su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (3/7) dalinamasi 8–10 vietos.

„Gargždai“: Jaylonas Scottas 18 (3/5 tritaškių), Nicholas Wardas 17 (13 atk. kam.), Ryanas Larsonas 12 (4 rez. perd.), Borisas Mbala (7 atk. kam.) ir Aurimas Majauskas (1/6 dvitaškių, 5 atk. kam.) po 11, Ivanas Gavrilovičius 8 (6 atk. kam.).

„M Basket-Delamode“: Martynas Paliukėnas 16 (6/7 dvitaškių, 4 per. kam.), Chauncey Collinsas 14 (3/9 tritaškių), Giedrius Staniulis 12 (5 atk. kam., 4/10 dvitaškių), Andris Misteris 10 (3/7 tritaškių), Henri Kantonenas 9, Martynas Gecevičius (1/8 tritaškių) ir Artūras Jomantas (5 atk. kam.) po 7.