Kaune šeimininkavęs „Neptūnas“ tėškė antausį čempionams
„Neptūno“ nuotr.

2023-11-27

Klaipėdos „Neptūnas“ (5-6) pirmadienio vakarą „Betsafe-LKL“ pirmąjį ratą baigė skeldamas antausį Lietuvos čempionams.

Mindaugo Brazio auklėtiniai išvykoje 88:76 (31:16, 21:16, 10:22, 26:22) sensacingai pranoko Kauno „Žalgirį“ (9-2).

Paskutinį sykį „Neptūnas“ Kauno ekipą buvo įveikęs 2022-ųjų „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose, kuomet tai pavyko padaryti Dainiui Adomaičiui. Kaune klaipėdiečiai buvo nelaimėję dar ilgiau – nuo 2018-ųjų spalio, kai komandą dar treniravo Kazys Maksvytis.

Šis pralaimėjimas „Žalgirį“ nustūmė į antrąją turnyrinės lentelės vietą, kuria kauniečiai dabar dalinasi su Vilniaus „Rytu“ (9-2). Pirmoje pozicijoje – vienvaldė Vilniaus „Wolves“ (10-1) lyderystė.

Ąžuolo Tubelio vedami svečiai mačo pradžioje varžovus pasiuntė į nokdauną. Puolėjas pirmajame ketvirtyje pelnė 12 taškų, o vieną po kito taiklius tritaškius leidę klaipėdiečiai pirmavo 31:16. „Neptūno“ šou tęsėsi ir antrajame kėlinyje, o vienu metu skirtumas tapo beveik dvigubas – 50:26. Prieš pertrauką kauniečiai savo atsilikimą sumažino tik nežymiai – 32:52. Iš viso pirmoje mačo dalyje uostamiesčio ekipa realizavo net 12 tolimų metimų iš 18 (67 proc.).

Žalgiriečiai prabudo trečiojo ketvirčio antroje pusėje kuomet savo deficitą sugebėjo sumažinti perpus – 50:60. Lemiamas dešimt minučių svečiai pasitiko pirmaudami 62:54. Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo sustabdydamas kraujavimą ir išlaikydamas gana saugų atotrūkį nuo varžovų. Likus pusei ketvirčio komandas tebeskyrė dviženklis skirtumas – 75:65. Galiausiai M. Brazio kariauna neleido priešininkams sukurti stebuklo ir šventė sensacingą pergalę.

Klaipėdiečiai iš viso pataikė 17 tritaškių iš 32 (53 proc.).

Nugalėtojus į priekį vėl tempė Ą. Tubelis, kurio sąskaitoje – 20 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, po 2 perimtus kamuolius ir blokus bei 23 naudingumo balai.

Rezultatyvūs buvo ir Ignas Sargiūnas bei Sterlingas Gibbsas, pasižymėję atitinkamai 19 ir 16 taškų. Dvigubas dublis Žygimanto Janavičiaus kišenėje – įžaidėjas prie 12 taškų pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 22 naudingumo balus.

Šeimininkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 21 tašką pelnęs Keenanas Evansas.

Kauniečiai neturėjo peties traumą patyrusio Tomo Dimšos, o klaipėdiečiams nepadėjo Deividas Gailius.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21, Dovydas Giedraitis 11, Laurynas Birutis 10, Edgaras Ulanovas 9, Rolandas Šmitas 7, Lukas Lekavičius 6.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 20, Ignas Sargiūnas 19, Sterlingas Gibbsas 16, Žygimantas Janavičius 12, Zsomboras Maronka 8, Thomas Rutherfordas 6.