Fenomenalus Ą. Tubelio kėlinys padovanojo „Neptūnui“ pergalę prieš jonaviečius
„Neptūno“ nuotr.

2023-12-10

Turnyrinės lentelės kaimynų akistata uostamiestyje baigėsi nelengva Klaipėdos „Neptūno“ (7-6) pergale.

Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose 69:64 (12:13, 20:19, 12:16, 25:16) nukovė Jonavos „CBet“ (6-7) ir pratęsė savo pergalių seriją iki 4-ių.

Kadangi pirmojo rato akistatoje pranašesni buvo jonaviečiai, tarpusavio pranašumo klausimas spręsis trečiojo rato dvikovoje.

Pirmajame ketvirtyje abiejų komandų puolimas nepasižymėjo kokybe, o teisėjams neįskaičius pavėluotai pataikyto Timo Lambrechto dvitaškio po dešimties minučių pirmavo svečiai – 13:12. Antrajame kėlinyje žaidimas ir toliau klostėsi panašia eiga. Prieš pertrauką lygybę švieslentėje atstatė Sterlingo Gibbso tritaškis – 32:32.

Po pertraukos į priekį truktelėjo jonaviečiai (45:37), bet jų atotrūkis iki trečiojo ketvirčio pabaigos kiek aptrupėjo – 48:44. Ąžuolo Tubelio vedami šeimininkai lemiamo kėlinio pradžioje startavo geriau, tačiau mačo likimas galiausiai sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Ą. Tubelio baudų metimai likus minutei išvedė į priekį jo komandą (64:62), o apsigynus aukštaūgis pridėjo ir dar 2 taškus – 66:62. Pergalę įtvirtino Szomboro Maronkos dėjimas.

Puikų ketvirtąjį kėlinį sužaidęs Ą. Tubelis iš viso pelnė lygiai trečdalį savo komandos taškų – 23 (7/12 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), taip pat atkovojo 15 kamuolių ir surinko 33 naudingumo balus.

Jonaviečiams 12 taškų pelnė Strahinja Mičovičius, po 11 – Aleksandaras Marelja ir Michaelas Hughesas, 10 – Tauras Jogėla.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 23, Sterlingas Gibbsas 12, Ignas Sargiūnas 7, Thomas Rutherfordas, Žygimantas Janavičius, ir Mindaugas Girdžiūnas po 6.

„CBet“: Strahinja Mičovičius 12, Michaelas Hughesas ir Aleksandaras Marelja po 11, Tauras Jogėla 10, Edvinas Šeškus 7, Ivanas Gandia-Rosa 6.