„7bet-Lietkabelis“ dramatiškai žengė į Citadele KMT pusfinalį

2024-01-21

Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvių gretose liko tik vienas nežinomasis.

Trečiąjį iš keturių bilietų į pusfinalį iškovojo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, namie 79:76 (18:17, 17:21, 29:14, 15:24) įveikęs Klaipėdos „Neptūną“.

Rungtynės įsibėgėjo greitai – Ąžuolas Tubelis nesužaidus nė pusantros minutės pasižymėjo galingu dėjimu. Antrajame kėlinyje galingai krovė ir Thomasas Rutherfordas, o klaipėdiečiai iki ilgosios pertraukos susikrovė trapią trijų taškų persvarą (38:35).

Trečiajame kėlinyje ledus pagaliau pralaužė Deividas Sirvydis, startavęs aštuoniais taškais paeiliui, tritaškį pridėjo Gediminas Orelikas – 46:43. Įsibėgėję šeimininkai po dar vieno G. Oreliko tritaškio jau pirmavo 62:47.

Lemiamo kėlinio starte vaizdas aikštėje dar kartą pasikeitė – „Neptūnas“ startavo spurtu 6:0 ir grįžo po konkurencingesnio rezultato (58:64), prieš dėjimu pasižymint Gabrieliui Maldūnui. Ignas Sargiūnas greitoje atakoje pelnė taškus su Liutauro Lelevičiaus pražanga, svarbų tritaškį smeigė Zsomboras Maronka (70:73).

I. Sargiūnas dar vienu tolimu metimu persvėrė serijos rezultatą, lygiai tuo pačiu atsakė D. Sirvydis (77:73). Timas Lambrechtas neišsaugojo beveik atkovoto kamuolio puolime bei prasižengęs pasiuntė D. Sirvydį prie baudų metimo linijos, kur šis abukart buvo tikslus. Iš toli pasižymėjo Z. Maronka (76:79).

Apsigynęs „Neptūnas“ turėjo šansą paskutiniu metimu pasiekti reikiamą rezultatą, tačiau I. Sargiūnui pritrūko kelių centimetrų iki tikslaus metimo.

Panevėžio ekipa savo tikslą pasiekė versdamasi be Pauliaus Valinsko ir Martyno Varno.

Pajūrio atstovai pirmąjį ketvirtfinalio serijos mačą savo arenoje laimėjo 91:89, tačiau šios persvaros neišlaikė ir bendru rezultatu varžovams nusileido 167:168.

„7bet-Lietkabelis“ jau septynerius metus paeiliui iškovojo Citadele KMT medalius bei sieks šią seriją pratęsti. Tuo tarpu „Neptūnas“ išlieka finalo ketverto nepasiekęs nuo 2021-ųjų, o medalių neiškovojo nuo 2016-ųjų.

Lemiamu metu tiksliai atakavęs D. Sirvydis per 32 minutes surinko 20 taškų (2/4 dvitaškių, 4/10 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 5, perėmė ir prarado po kamuolį, atliko 4 rezutlatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengė bei finišavo su 21 naudingumo balu.

Svečių gretose sunkiai sulaikomas buvo I. Sargiūnas – 31 minutė, 24 taškai (4/7 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 5 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, 11 išprovokuotų pražangų, 2 paties nuobaudos ir 29 naudingumo balai.

Vietas Citadele KMT finalo ketverte jau turi ir „Šiauliai“ bei Vilniaus „Rytas“, dėl paskutiniosios tarpusavyje kausis Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Wolves“.

Naujieji taurės savininkai vasario 17–18 dienomis paaiškės „Žalgirio“ arenoje.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 20 (4/10 tritaškių, 5 atk. kam.), Gediminas Orelikas 19 (5/9 tritaškių), Gabrielius Maldūnas 11 (6 atk. kam., 4 blokai), Vytenis Lipkevičius 10 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Nikola Popovičius 7, Dovis Bičkauskis 6 (8 rez. perd.).

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 24 (4/9 tritaškių, 5 atk. kam., 11 išpr. praž.), Ąžuolas Tubelis 20 (8/12 dvitaškių, 9 atk. kam., 2 blokai), Zsomboras Maronka 9, Martynas Pacevičius ir Thomasas Rutherfordas po 6, Timas Lambrechtas 5 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).