G. Maldūnas išgelbėjo „7bet-Lietkabelį“ nuo mažeikiškių sprigto
LKL nuotr.

2024-03-20

Mažeikių „M Basket-Delamode“ (9-12) komanda buvo per žingsnį nuo pergalės ir pratęstos geros atkarpos Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Vis tik lemiamu metu atgijęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (12-8) išsigelbėjo savo tvirtovėje po Gabrieliaus Maldūno metimo – 82:81 (19:26, 15:22, 31:24, 17:9).

Mažeikių komanda nuo susitikimo pradžios atitrūko nuo varžovų 12:4, nors Deividas Sirvydis ir Nikola Popovičius ėmė mažinti atsilikimą – 9:12. Giedrius Staniulis ir Chauncey Collinsas greitai grąžino dviženklį pranašumą „M Basket-Delamode“ ekipai (19:9), maža to, dar tritaškį smeigė Alexas Antetokounmpo – 22:9.

Iki pirmo kėlinio pabaigos panevėžiečiams pavyko kiek aptirpdyti atsilikimą (19:26), tiesa, tuo jie džiaugėsi neilgai. Skirtumas vėl žaibiškai augo (36:21), o mažeikiškiai išlaikė kontrolę savo rankose. Po dviejų ketvirčių „M Basket-Delamode“ turėjo solidžią persvarą – 48:34.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai pabandė artėti (42:50), tačiau vėl gavo atsaką nuo oponentų. „M Basket-Delamode“ susigrąžino dviženklę persvarą (64:49) ir gana tvirtai jautėsi prieš lemiamą kėlinį – 72:63.

Intriga liko gyva ir įpusėjus ketvirtam kėliniui „7bet-Lietkabelis“ šansų turėjo (68:75), maža to, dar du tritaškius paleido Paulius Valinskas – 74:75. M.Varnas išvedė į priekį šeimininkus, rezultatą vėl lygino Einaras Tubutis – 77:77. Liko mažiau nei 2 minutės, M.Paliukėnas pelnė labai reikalingus taškus savo ekipai (79:77), vis tik pražangą provokavo iš toli metęs D.Sirvydis, realizavęs tris baudas – 80:79. Liko 34 sek., Mažeikių komanda sukūrė ataką, kuri baigėsi E.Tubučio dėjimu – 81:80. Vis tik panevėžiečius išgelbėjo lemiamą metimą pataikęs G.Maldūnas.

Panevėžiečiams nepadėjo Džordže Gagičius, o Gediminas Orelikas (-1) ir Dovis Bičkauskis (-2) rinko neigiamą efektyvumą. Lyderiu tapo D.Sirvydis (21 tšk., 21 n.b.).

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 21 (4/8 trit.), Paulius Valinskas 16, Vytenis Lipkevičius 9, Martynas Varnas ir Nikola Popovičius – po 8.

„M Basket-Delamode“: Chauncey Collinsas 24, Giedrius Staniulis ir Einaras Tubutis (8 atk. kam.) – po 16, Kay‘us Bruhnke 10, Martynas Paliukėnas 9 (9 rez. perd.).