Kaune – „Žalgirio“ naujoko solidus pasirodymas ir A. Ebo trigubas dublis

2024-05-02

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsirašė Kauno „Žalgiris“ (25-3), kuris savų sirgalių akivaizdoje 102:78 (32:15, 29:21, 23:21, 18:21) nušlavė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (8-20).

Šios rungtynės komandoms nieko nebekeitė. „Žalgiris“ lyderiauja reguliariajame sezone ir dar susitiks su Vilniaus „Wolves Twinsbet“ bei Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. Tuo tarpu kėdainiečiai sezoną uždarys rungtynėmis su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ bei Mažeikių „M Basket-Delamode“.

„Žalgiris“ aukštesne pavara pradėjo rungtynes iškart – po Keenano Evanso metimų pirmavo 10:2. Nepaisant Igno Vaitkaus pastangų, sekė dar viena gera šeimininkų atkarpa, didinusi pranašumą – 22:10. Galiausiai po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo užtikrintai – 32:15.

Brady Maneko metimas skirtumą vertė triuškinamu, savo indėlio nestokojo ir Demetre‘as Riversas – 46:22. Kauniečiai visiškai dominavo ir po pirmosios mačo dalies triuškino oponentus net 61:33.

Antroji rungtynių dalis buvo labiau formalumas. „Žalgiris“ gerai pradėjo ir trečią ketvirtį (73:39), o nors „Nevėžio-Optibet“ puolimas kažkiek atgijo, vytis šeimininkus buvo vėlu – 84:57. Taip stipriai svečiai trypiami nebebuvo (70:90), beliko laukti, ar „Žalgiris“ perkops 100 taškų ribą, o A.Ebo surinks trigubą dublį. Pirmą tikslą žalgiriečiai įgyvendino, o A.Ebo paskutinį kamuolį atkovojo mačo pabaigoje.

Viso jis pelnė 20 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 11 perdavimų ir rinko 32 naudingumo balus.

„Žalgirio“ naujokas D.Riversas žibėjo ir per 21 minutę įmetė 23 taškus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 perdavimus, kartą klydo, provokavo 2 pražangas, 4 kartus prasižengė ir rinko 22 naudingumo balus. Tai kol kas jam geriausias mačas Lietuvoje.

„Žalgiris“: Demetre Riversas 23 (6/10 trit.), Brady Manekas ir Laurynas Birutis (8 atk. kam.) – po 13, Edmonas Sumneris ir Keenanas Evansas – po 11.

„Nevėžis-Optibet“: Seanas McNeilas 21, Amitas Ebo 20 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Zane‘as Watermanas 19 (3/11 trit.), Ignas Vaitkus 5.