Namų sienas apgynę „Šiauliai“ išaiškino pirmąsias dvi ketvirtfinalio poras

2024-05-05

Dėl garbės kovojantys „Šiauliai“ (8-21) dar labiau apkartino reguliariojo sezono pabaigą Klaipėdos „Neptūnui“ (14-16).

Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 104:98 (21:19, 22:33, 25:19, 36:27) pranoko svečius iš uostamiesčio, kuriems tai – jau ketvirtasis pralaimėjimas paeiliui.

Šis pralaimėjimas klaipėdiečiams reiškia tai, jog jie iš šeštosios vietos jau nepajudės, nepaisant Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ likusių dviejų mačų baigties. Ketvirtfinalio serijoje „Neptūnas“ kausis su Vilniaus „Wolves Twinsbet“, o panevėžiečiai mėgins nukauti namų aikštės pranašumą turėsiančią Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ekipą.

Mačo pradžia kiek sėkmingiau klostėsi šeimininkams, kurie nedideliu skirtumu laikėsi priekyje ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 21:19. Tuomet klaipėdiečiai užkūrė fiestą puolime: per ketvirtį realizavo 6 tritaškius ir į pertrauką jau išėjo patys kontroliuodami rungtynes – 52:43.

Trečiajame kėlinyje 5 minutes atstumas tarp ekipų laikėsi panašus, bet šiauliečiai tuomet ėmė artėti prie varžovų, kol išlygino rezultatą (63:63). Prieš lemiamą atkarpą svečiai pirmavo tik per vieną metimą – 71:68.

Kelias minutes komandos žengė koja kojon, bet tada į priekį truktelėjo klaipėdiečiai – 83:77. Tai dar nepalaužė šeimininkų, kurie vėl pasivijo oponentus ir paskutinę minutę pasitiko su lygiu rezultatu (93:93).

Paulius Danusevičius tuomet smeigė tritaškį (96:93), o kitoje aikštės pusėje Klaipėdos krepšininkai suklydo. Šiauliečiai nepasinaudojo įprasta ir technine pražanga – prametė visas tris baudas, bet Shaquille'as Keithas atsikovojo kamuolį ir priartino savo ekipą prie pergalės – 98:93. Po vandens pertraukėlės Ąžuolas Tubelis prametė iš toli ir baudą realizavo Danielis Baslykas (99:93), bet Žygimantas Janavičius sukūrė „2+1“ situaciją (96:99). Seanas Armandas prie baudų metimo linijos neklydo (101:96). Ž. Janavičius įmetė dar vieną dvitaškį, bet galutinį vinį smeigė Nojus Mineikis (104:98).

„Neptūnui“ pergalės negarantavo net įspūdingas pataikymas iš tolimojo nuotolio. Svečiai realizavo 16 tritaškių iš 33 (48 proc.).

Ant parketo dominavo abiejų komandų priekinės linijos lyderiai – Tomašas Pavelka ir Ą. Tubelis.

Slovakas užfiksavo dvigubą dublį (18 tšk., 11 atk. kam.), išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, atliko net 5 blokus ir surinko 36 naudingumo balus. Puikiai atrodė ir P. Danusevičius (20 tšk., 11 atk. kam., 26 naud. bal.).

Uostamiesčio klubo vedlys pelnė 26 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir sukaupė 27 naudingumo balus.

Rungtynių nebaigė šiauliečių lyderis L.J. Thorpe'as, patyręs traumą trečiajame kėlinyje.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 20, Tomašas Pavelka ir Seanas Armandas po 18, Danielis Baslykas 14, Nojus Mineikis 11, Shaquille'as Keithas 10, L.J. Thorpe'as 9.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 26, Deividas Gailius 18, Žygimantas Janavičius 13, Ignas Sargiūnas 12, Mindaugas Girdžiūnas 10, Timas Lambrechtas 8.