Lemiamas A. Ebo tritaškis nukalė „Nevėžiui-Optibet“ pergalę Panevėžyje
I.Cibulskaitės nuotr.

2024-05-06

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko rungtynės, neturinčios lemiamos įtakos turnyro lentelei.

Jose Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (9-20) svečiuose 93:92 (24:17, 21:31, 20:27, 27:14) po lemiamo Amito Ebo tritaškio palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (15-14).

Kėdainių komanda sezoną „Betsafe-LKL“ baigs susitikimu su Mažeikių „M Basket-Delamode“, kuri dar nežino, liks 7 ar 8 pozicijoje. Tuo tarpu Panevėžio ekipa dar susikaus su „Šiauliais“, o vėliau jos laukia ketvirtfinalio serija su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Kėdainiečiai startavo kiek geriau (20:13), tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai parodė reakciją – tritaškį smeigė Martynas Varnas, bet atsaką jam turėjo Robertas Keliačius – 24:17.

Deividas Sirvydis ir Džiugas Slavinskas antruoju bandymu toliau mažino atsilikimą (24:26), bet Seanas McNeilas neleido išlyginti rezultato – 29:24. Tai padaryti galiausiai pavyko Vyteniui Lipkevičiui (29:29), panevėžiečiai iniciatyvą perėmė, o po dviejų kėlinių pirmavo 48:45.

Francis Okoro buvo sumažinęs „Nevėžio-Optibet“ atsilikimą iki minimalaus (50:51), o kartu su S.McNeilu jie išvedė į priekį svečius – 54:51. Tiesa, kėliniui įpusėjus panevėžiečiai susigrąžino persvarą (62:56), V.Lipkevičius, M.Varnas ir Gediminas Orelikas pataikė svarbius tritaškius, o prieš paskutinį kėlinį „7bet-Lietkabelis“ turėjo dviženklę persvarą – 75:65.

10:0 – tokiu spurtu ketvirtą kėlinį pradėjo Gedimino Petrausko auklėtiniai, lyginę rezultatą. Lygi kova tęsėsi ir iki lemiamų minučių. Likus 2 minutėms tvyrojo lygybė (83:83), kol D.Bičkauskis sumetė baudas – 85:83. Francis Okoro dvitaškiu su pražanga galėjo persverti rezultatą, tačiau bauda tikslo nesiekė (85:85), o D.Sirvydis pataikė iš toli – 88:85.

Liko minutė, C.Ramey atsakė tuo pačiu (88:88), bet G.Maldūno baudos metimas grąžino minimalią persvarą šeimininkams – 89:88. Laiko A.Ebo užteko – likus 4 sekundėms jis pataikė iš toli ir artino prie pergalės „Nevėžį-Optibet“ – 91:89. Z.Watermanui kamuolį išsimesti trukdęs G.Orelikas gavo techninę pražangą, I.Vaitkus dar stojo mesti baudų, pataikė vieną ir pergalę svečiai tvirtino. Nieko nebekeitė finalinis G.Oreliko tritaškis.

Kėdainių komandoje debiutavo Nojus Bukauskas, žaidęs beveik 6 minutes ir pelnęs 2 taškus.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18 (5 atk. kam., 20 n.b.), Gediminas Orelikas 17 (5/11 trit.), Martynas Varnas 15 (6 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 11, Vytenis Lipkevičius (8 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas – po 8.

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 23 (10 rez. perd., 27 n.b.), Zane‘as Watermanas 16 (8 atk. kam., 27 n.b.), Courtney Ramey 13, Seanas McNeilas ir Francis Okoro – po 12.