„Pieno žvaigždės“ savo sezoną uždarė nesutramdydamos „Ryto“ puolimo mašinos

2024-05-09

Paskutinioji Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliariojo sezono diena pažymėta autsaiderių susitikimu su vienais lyderių.

Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (5-25) nepavyko trinktelėti durimis, namie 89:124 (23:35, 23:30, 27:31, 16:28) nusileidus Vilniaus „Rytui“ (24-6).

Mačą abi komandos pradėjo produktyviau dirbdamos puolime, nei gynyboje, o pirmieji į priekį truktelėjo vilniečiai – 16:8. Gausiai taškus vertęs „Rytas“ dviženkliu skirtumu pabėgo tik kėliniui besibaigiant, greitoje atakoje pasižymėjus Gyčiui Radzevičiui – 32:21.

Antrajame kėlinyje svečiai skirtumą vertė triuškinančiu ir nesužaidus nė vienuolikos minučių atsiplėšė 40:23. Vėliau sostinės ekipos taškų mašina kiek sumažino apsukas, tačiau į ilgąją pertrauką išėjo užtikrintai pirmaudama 65:46.

Trečiąjį kėlinį vėl geriau pradėjo „Rytas“ – Margiris Normantas ir R.J. Cole’as pataikė tritaškius, Javinas DeLaurier įkrovė tautiečio pakabintą kamuolį (73:49). Itin kietai M. Normantą stabdęs Deante Johnsonas užsidirbo nesportinę pražangą.

Paskutinėje mačo atkarpoje intrigos jau nebuvo – J. DeLaurier dėjimu šimtąjį vilniečių tašką pelnė dar likus žaisti šešias minutes, o Pasvalio klubas prie šios ribos taip ir nepriartėjo. Mačo pabaigoje dar kibirkščiavo Simas Jarumbauskas ir Oskaras Pleikys, jiems skirta po techninę nuobaudą. Kiek anksčiau nesportinę pražangą gavusiam „Ryto“ aukštaūgiui tai reiškė rungtynių pabaigą.

Paskutinėmis minutėmis dviženklį rezultatyvumą pirmą kartą karjeroje pavyko pasiekti „Ryto“ jaunuoliui Gantui Križanauskui. Vos 12 minučių sužaidęs 18-metis spėjo surinko 12 taškų.

Vilniaus ekipa šiame mače pataikė net pusę savo tritaškių (15/30), kovą dėl kamuolių laimėjo 40:28 bei dominavo daugelyje kitų statistinių kategorijų, naudingumo balais varžovus pranokdama net 157:77.

Vis dėlto ryškiausia puolimo figūra tapo Pasvalio ekipos žaidėjas Jordanas Watsonas – 29 minutės, 26 taškai (3/8 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 3 atkovoti, 2 perimti ir prarastas kamuolys, 5 rezultatyvūs perdavimai, 4 pražangos ir 25 naudingumo balai.

Į atkrintamąsias neprasibrovusioms „Pieno žvaigždėms“ tai buvo paskutinysis sezono mačas. Pozityviausiu pasvaliečių sezono finišo aspektu tapo išskirtinės aprangos – atributika vėliau bus pardavinėjama labdaringame aukcione „Už pergalę gyventi“.

Tuo tarpu antrąją vietą užėmęs „Rytas“ dar laukia, kol sužinos savo varžovus ketvirtfinalyje – jais gali tapti Jonavos „CBet“ (11-19) arba Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-18). Prieš autsaiderius šį sezoną vilniečiai yra užtikrinti, vien Pasvalio klubui visus tris kartus atseikėję triženklį rezultatyvumą – 106:90, 101:77 ir 124:89.

Kad ir kaip pasibaigtų reguliarusis sezonas, „Rytas“ ketvirtfinalio seriją namie pradės pirmadienį, gegužės 13-ąją.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 26 (5 rez. perd., 6/10 tritaškių), Simas Jarumbauskas (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kadeemas Jackas (5 atk. kam.) po 17, Deante Johnsonas 10, Artis Ate 8, Tomas Lekūnas 7.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 17 (6 atk. kam.), Margiris Normantas 16 (2/6 tritaškių), R.J. Cole'as (8 rez. perd., 3/6 tritaškių) ir Justinas Gorhamas (5 atk. kam., 5/5 dvitaškių) po 14, Gantas Križanauskas 12, Marcusas Fosteris 11, Javinas DeLaurier 10 (4 atk. kam., 5/6 dvitaškių), Gytis Masiulis 9 (4 rez. perd.), Martynas Echodas 8, Arnas Velička 7 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), Lukas Uleckas 6 (4 atk. kam.).